Windows 9'da Cortana ipuçları

Windows 9'un en önemli yeniliklerinden bir tanesi, Windows Phone'un bu sevilen işlevi olabilir!

Windows 9'da Cortana ipuçları

Ortaya çıkacağı gün belli olan Windows 9 hakkındaki  bilgiler, gün geçtikçe güncelleniyor... Bu sefer ortaya çıkan yenilik, aslında birazcık tahmin edilebilir bir programdı: Cortana. Windows Phone'un bir süredir dijital asistanlık görevini üstlenen bu program, yeni bir bilgiye göre Windows 9'de bizlerin yanında olacak.

Öyle görünüyor ki şimdiden Windows 9'u incelemeye başlayan Alman teknoloji siteleri, ellerindeki bilgileri ufak ufak piyasaya serpiştiriyorlar. WinFuture isimli site Cortana dosyalarının kaynağına çoktan ulaşmış ve iddiasına göre Cortana, bu sefer işletim sisteminin bir parçası olmak yerine, başlı başına bir uygulama olarak karşımıza çıkacak. Pek tabii bu yenilik çok da sürpriz olmadı zira Windows 9'un bu zamana kadar açıkladığı uyarı merkezi, Storage Sense ve Wi-Fi Sense gibi yenilikleri, Windows Phone için en iyi özelliklerin toplandığını çoktan belli etmişti.  

Bir diğer internet sitesine göreyse Cortana uygulaması, arabirimde kendisine ait bir pencereye sahip ve içerisinde tanıdık daireler var. Kullanıcılar ya direk içerisine soru yazabiliyor ya da sesli şekilde sorularını dile getirebiliyorlar. Burada esas merak edilense Cortana'nın Windows 9 üzerindeki genel arama motoru olup olmadığı...

Belki şu anda değil ama Intel'in 2014 içerisinde geliştireceği ve LTE WWAN bağlantılarına zemin hazırlayacak yeni ürünü ile Cortana, özellikle PC kullanım deneyimini bambaşka bir boyuta taşıyabilir.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

"Chip Loves Windows Mobile." diye bir sticker hazırlayın alt kısma(Footer'a).

İşte beklenen yenilik, en çok beklenen de XP çalıştıran sistemleri yormadan kurulum yapabilme ve çalışabilme

umarım bekledikleri başarıyı yakalarlar heryerde windows için karalama kapanyaları başlatmışlar türkiye 15seneden beri windows kullanıyor bu yapılanlar oldumu şimdi..

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir