Windows 9'da WiFi Sense ve Storage Sense

Windows 9, Windows Phone 8.1'in bu iki önemli işlevini masaüstünüze getirecek!

Windows 9'da WiFi Sense ve Storage Sense

Görünüşe bakılırsa Microsoft, Windows 9'a bazı anahtar Windows Phone 8.1 özelliklerini getirmeyi planlıyor. Windows 9'un sızdırılan resimleri, Storage Sense ve Wi-Fi Sense özelliklerini gösteriyor.

WinFuture'da ortaya çıkan bazı resimlerde, sürüm numarası 9834 görünüyordu ve Storage Sense'in özelliklerini gösteriyordu. Resimde görüldüğü gibi, Storage Sense seçeneğini seçince, cihazın alanını hangi uygulama ve içeriklerin kapladığına dair bir genel bakış gösteriliyor.

Resimlerdeki Storage Sense, sistemdeki harici depolamayı, müzik, resim ve videolar için varsayılan alan olarak gösteriyor. Bu sayede kullanıcılar çoklu ortam içeriğinin dahili bellekte değil, hafıza kartında veya USB bellekte otomatik olarak depolandığından emin olabilecek.

Eğer bu bilgi doğruysa, bu özellik çok kullanışlı olabilir. Sınırlı dahili hafızaya sahip tablet ve laptoplarda çoklu ortam içeriğin otomatik olarak microSD kartta saklanması oldukça pratik olacaktır.

Wi-Fi Sense adında bir özellik daha geliyor. Sonraki sayfamızda.

Wi-Fi Sense ve sundukları

Wi-Fi Sense

Bir başka ekran görüntüsünde de, Wi-Fi Sense'a ait olduğu düşünülen kayıt defteri girişleri görünüyor. Bu da Windows 9'un, Windows Phone 8.1'de bulunan Wi-Fi Sense özelliğine sahip olabileceği anlamına geliyor.

Wi-Fi Sense'in işlevleri

Wi-Fi Sense, kullanıcının etrafındaki Wi-Fi ağlarına bağlanıyor. Otomatik olarak açık Wi-Fi ağlarına bağlanıyor. Bu ağların bilgilerini diğer Windows Phone kullanıcılarının bağlandığı ağları "crowdsource" yaparak elde ediyor.

Bir diğer işlevi de, Wi-Fi ağ erişiminizi Facebook arkadaşlarınızla, Outlook ve Skype bağlantılarınızla paylaşmanızı sağlaması. Bu şekilde, internet ağınızı şifrenizi göstermeden paylaşabiliyorsunuz.

H. Hüseyin Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

merhaba,ya bu kiymetli ! Windows 7'Dünya harikasi,? widows 8'1 ¨reten Tasarimciya Hapis,,,fakat windos 9' henüz bilmiyoruz müjde.

Windows XP 13 yaşında hala popüler istatisliklere göre dünya üzerinde XP kullanım oranı %20 hala Windows 7 ise %55 civarında, heralde Windows 7 de 15 yaşına kadar popülerliğini korur...

Windows XP 20 altına indi ve Windows 9 çıkınca ne xp nede 7 kalacak

Chip, Windows 9'un yapısürümü 9841 görüntüleri sızmış ve başlatın rengi déğişébiliyormuş!

WİNDOWS 8.1 in nesini sevmiyorsunuz ki tüm windows sürümlerine bin takar.

Unofficial dx11 desteği ile Windows 98'e devam. Sabit diskim sangi ssd gibi çalışıyor, oyunlardaki fps artışı mukayese kabul etmez, bloatware işletim sistemlerinden uzak durun. Forever Windows 98 Se.

merhaba,ya bu kiymetli ! Windows 7'Dünya harikası'bilen ve fark Eden var'mı.? fakat bu kötü widows 8'1' Tasarımcıya Hapis,,, windos 9' henüz bilmiyoruz müjde.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir