Windows 9, etkileşimli kutucuklarla gelebilir

Windows 9, yeni söylentilere göre kutucukları bu özellikle çok daha farklı bir hale getirebilir!

Windows 9, etkileşimli kutucuklarla gelebilir!

Windows 9'un en önemli özelliklerinden bir tanesi, etkileşimli arayüzü olabilir. Yeni bir rapora göre Microsoft'un bir sonraki işletim sistemi, etkileşimli canlı kutucuklarla ve bir uyarı merkeziyle gelecek.

WinBeta'nın raporuna göre Windows 9'un giriş ekranındaki etkileşimli canlı kutucuklar, uygulamayı açmadan onlardan bilgi elde edip, çeşitli işlevleri kullanmanıza izin verecekler. Böylece Microsoft Research'ün Nisan'daki TechFest 2014 etkinliğinde görünen işlev, gerçeğe dönüşmüş olacak.

Etkileşimli canlı kutucukların Windows 9'un ana uygulamalarının bazısında kullanılacağı, üçüncü parti uygulamaların işlevden faydalanabilmesi için güncellenmesinin gerekeceği söyleniyor. Windows 9'un bir parçası olacağı ileri sürülen uyarı merkezi ise Windows Phone 8.1'dekine benzeyecek ve yeni mesajlar, uygulama güncellemeleri gibi uyarılara hızla göz atmaya izin verecek.

Yeni işlevlerin 30 Eylül'de ortaya çıkacağı iddia edilen teknik önizleme sürümünde yer alıp almayacağı ise bilinmiyor. Bilinen, Microsoft'un Windows 9'da masaüstü PC ve laptop'lar için adımlar atacağı.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

vay vay gelişimi wp yede bekleriz

ne kutuymuş arkadaş, ömrümün bugüne kadar kutusuz geçen yıllarına acıdım

Windows phone 9 a da canlı kutucukların uygulamayı açmadan işlevleri yerine getireceği söyleniyor.

kutucuklar direk kaybolsa nasıl olur? kaybetme özelliği ekleseler?

kutucuklar microsofta daha fazla zarar vermeden kaldırmayı planlamıyorlar mı? bir de uyarı merkezi getirecekmiş.. telefon mu bu iyice saçmaladılar.

Olması gereken zaten buydu umarım wp içinde gelir

@28 Ağu 2014 19:17 wp 8.1 de geldi zaten

Microsoft silip süpürecek...

@28 Ağu 2014 21:56 kendisi silinecek... gelecekte pencere yok...

hay kutucuklarınıza da bee..... kutucuklarını biraz daha bize kullanmamızı için dayatsalarda ms hepten batsa. en büyük devrim msnin piyasadan çekilmesi olur bence tıpkı nokia gibi.

raskoln bunu beğendi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir