Windows 9, pencereli modern uygulama yolunda!

Windows 8.1 Update 1'den sızan bilgiler ve söylentiler, Windows 9'daki bu işlevlerin de habercisi!

Windows 9, pencereli modern uygulama yolunda!

Microsoft, Windows 8.1 Update 1'i bahara yetiştirmek için çalışıyor. Güncelleme hakkında bilgiler ise çoktan gelmeye başladı. Buna göre Update 1, çok büyük değişiklikler yapmayacak ancak fare ve klavye kullanıcılarını modern arayüze alıştıracak yenilikler içerecek.

Söylentiler, Windows 9'un modern uygulamaları pencerede çalıştırmaya izin vereceğini söylüyor. Bahar aylarında gelecek Windows 8.1 Update 1'in yapacağı değişiklikler arasında da firmanın buna hazırlık yaptığını görüyoruz. Sızan ekran görüntülerinde Update 1'in modern uygulamaları görev çubuğuna sabitlemeye izin verdiği gözleniyor. Bunun yanında modern uygulamalarının üst tarafında uygulamayı küçültmek ve kapatmak için yeni düğmeler eklenmiş bulunuyor.

Microsoft, bu değişiklikleri gerçekten yaparsa, "modern" arayüzü Windows'u fare ve klavyeyle kullananlar için daha elverişli bir hale getirmiş olacak. Değişiklikler modern arayüz için belki geri adım olacak, ancak Windows Store için ileri adım olacağından şüphe yok. Windows 8 uygulamalarına modern arayüz dışında erişebilmek, onlara yeni olanaklar sunacak, muhtemelen masaüstü kullanıcılarının Store uygulamalarına erişimini artıracaktır.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

umarım güncellemesi ücretsiz olur :)

Microsoft alsın Windows 9'u bişeyler yapsın.

pencere içinde olsun tam ekran olmasın iletin bunu

Çok iyi olur

bence Windows mümkün oluğunca çok işletim sürümü sunuyor ki insanlar "noluyor yahu biz hala XP de kaldık geçelim biz de"desin diye de olabilir olmayabilir de;D

w9 tutmassa o zaman microsoftun isi cok zor olur.

tutmucak ki zaten.Ayrıca ben marketide kullanmıyorum.Gereksiz.

Bu gidişle Windows 50 de bir kaç yıla kadar çıkar!

Bu Stardockun ufak bir yazılımıyla gayet mükemmel şekilde sağlanılabiliyor zaten.

Iyi guzelde tm ya abi cok iyi ya

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir