Windows 9 takımını ateşleyen sözler, bunlar!

Microsoft'un Windows 9 üzerinde çalışan mühendisleri, çalışma şevkini işte böyle kazanıyormuş!

İşte MS'un Windows 9 takımını ateşleyen sözleri!
"Hayal bile etmediğimiz şeyler yapmalı..."

Yazılım veya donanım geliştirirken, projenin amacını kaybetmemesi için bir temanın belirlenmesi gereklidir. Microsoft ise Windows 9'un (Threshold kod adıyla da anılıyor) "çok kişisel ve harika işler yapmanıza izin veren" bir işletim sistemi olmasına gerekiyor.

Windows'un bir sonraki sürümünü geliştiren mühendisler, duvarda her gün yukarıdaki posteri görüyorlar. Satya Nadella'nın stilini belirgin biçimde yansıtan poster, "dünyanın bir başka işletim sistemine ihtiyacının olmadığını", işletim sisteminin "derin anlamda kişisel, küresel anlamda insani bir kullanımının" olması gerektiğini söylüyor.

Dünyanın farklı bölgelerinden milyarlarca kişinin kullanacağı bir işletim sistemi geliştirmek, hiç de kolay bir iş değil ancak Microsoft, "dünyanın Windows'a ihtiyacı var" diyerek mühendislerini motive ediyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Windows olmasa işimiz zordu. Ya çuvalla para döküp mac alıp apple tekeline kalacaktık ya da Linux sürümleri içinde kaybolacaktık.

@14 Ağu 2014 14:48 1985'ten önce böyleydi herhalde

bu güzel haberi okuyunca aklıma hemen şu geldi; microsoft'a isterseniz dünyanın en sağlam ceo'sunu getirin yine bir apple gibi olamaz. neden mi? çok basit :) microsoft tipik bir devlet şirketi mantığıyla yürüyor yani kökleri sert bir hiyerarşi ve bürokrasiye dayanıyor yani bizde ki devlet sektörü mantığı yada en kaba tabiriyle aile şirketi gibi diyebiliriz... apple ise tipik bir özel sektör şirketi yani gerçek kurumsallığı yakalamış, liberal ve özgürlükçü. hiyerarşi yok denecek kadar az. o yüzden aslında bu iki büyük firmanın sadece tek benzerlikleri bilişim alanında hizmet vermeleri onun dışında başka hiçbir ortak yanları yok...

25 Ekim 2014 Windows 9 un çıkış tarihi. (tahmindir)

@ttbpc Bana gıcığınız mı var sizin? 25 Ekim de görüşelim.

Haklılar adamlar

mac pişmanlıktır

adamlar haklı fakat motivasyona daha da kendine güvenen ifadeler yazılabilirmiş."sizler dünyanın en seçkin mühendislerisiniz ve dünyanın en iyi işletim sistemini yapmamanız için hiç bir sebep yok. dünya sizden harika işler bekliyor. hayallerinizin ötesinde bir iş çıkarabilirsiniz. dünyanın windows'a , windows'un da siz en iyilere ihtiyacı var."

@15 Ağu 2014 10:32 Nasıl yazalım diye sana mı sordular? Sana ne oluyor?

mac te win8 acayip çalışıyor deneyin mümkünse birde dokunmatik ekran olsa tadından yenmez yosemiteye hiç bulaşmayın berbat bir sistem ayrıca kasıyor donuyor...

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir