Windows 9'un Başlat menüsüne küçük yenilik

Windows 9'la birlikte gelmesi beklenen yeni Başlat menüsü, küçük ama hoş bir işlev de sunacak!

Windows 9'un Başlat menüsüne küçük yenilik

Windows 9'un teknik önizleme sürümünün ortaya çıkmasına sayılı günler kaldı; sızıntılar ise son hızıyla devam ediyor.

Son sızıntıda ise Windows 9'un yeni Başlat menüsünün, kullandığınız masaüstü duvar kağıdıyla uyum sağlayacağı gözleniyor. Yukarıdaki ve aşağıdaki ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi Başlat menüsü, seçtiğiniz duvar kağıdına göre renklendiriliyor.

Küçük bir yenilik olsa da, çoğu kullanıcının bu kişiselleştirme adımından memnun olacağını sanıyoruz. Bununla birlikte her rengin Başlat menüsüne yakışmadığını da belirtmemiz gerekiyor. Windows 9'un geliştirme aşamalarının henüz başlarında olduğunu ve final sürüme kadar çok şeyin değişebileceğini unutmamakta fayda var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 29 Yorum

Aero glass gelmedikce beş para etmez!

@20 Eyl 2014 16:34 Aero glass için her şeyden vazgeçebilecekler zaten win7 kullanıyor no problem.

hay başlatınıza bir iki yaa.....

30 eylülde tanıtılacakmış?? haberi doğrulamış microsoft? geçmi kaldınız??

başlat başlat diye tutturdunuz alın size başlat :D

@20 Eyl 2014 17:57 dunya tutturdu kardesim

vista ,7 ,8, windows 9 geldi, hala simge pack aynı simge pack değiştirse çok iyi olur .

@20 Eyl 2014 18 aynen OS X bile değiştirdi yeni işletim sistemini simge paketini(yosemite) belki windows 9 da değiştirirler süpriz yaparlar yada tam çıkacağı zaman 1 hafta önce sızar kesinlikle değiştirmesi gerekiyor Windows arada 3 işletim sistemi geçti 4. işletim sistemindede yani windows 9 da değiştirmezlerse pes artık istediği kadar yenilik yapsın ama gözle görürnürlük ilede yapsın .

Başlat menusu muhabbeti artık baydı.

Bu microsoft tam 3 kagitci, guya bunu Windows 8'e de getireceklerdi... O kadar can siperhane savunanlari bile kudurtur bu haberler...

Gerçekten çok çok çok önemli bir yenilik. :)))

Windows 9 Eğer İsmi Bu İse, BÜYÜK bir Patlama Olacak ve Ben İlk Defa Bir Windows'u Orijnal Almak İçin Sabırsızlanıyorum :D

Sadece duvar kağıdına göre değil, kendi zevkimize göre de ayarlayabiliyoruz. Ancak eskisi gibi birazcık şeffaf olmasını isterdim, çok daha güzel bir görüntü sunuyor kullanıcıya.

Saydam yapmışlar renklendirme değilki :D

@20 Eyl 2014 19:54 git bi elini yüzünü yıka.

İki ileri bir geri windows mehter gibi

@20 Eyl 2014 20:05 mehter marşının yürüyüşünü iyi izle geriye adım yoktur..

Windows 8 ile Dimyat'a prince giderken evdeki bulgurdan oldular. Tabletlerde müşteri potansiyeli oluşturamadıkları gibi, kutucuklar icat edip masaüstü müşterilerini de küstürdüler. Apple'da Microsoft'un yolunda! Phablet piyasası zaten dolmuş, onlar phablet yapmaya soyundular. Herkes en iyi bildiği işi yapmalı...

Windows 8 de tema rengi duvar kağıdına göre değişebiliyor. Eğer başlat menüsü olsaydı o da renk değiştirirdi. Yani yeni bir şey değil bu.

Şeffaf olursa bilgisayarı daha da çok kasar diye yapmıyorlar.

forever win7 sp1

Windows 7 deki o parlaklık canlılık nerede.. bu ruhsuz ve donuk estetikten uzak yapı ile nereye kadar.. kutucuklarla olmaz dedik.. olmadı hala zorlama.. microsoft artık yeldeğirmenleri ile savaşır durumda.

suç microsoft'un değil, sadece microsoft'a program yazanların.. birde, tüm programlar windows da çalışıyor diyenlerin..

bir başlat menüsü hikayesi dönüyır.. pes yahu...başlat menüsüz kullanamıyorsan kapat PC ni..şahsen tek beklentim Windows 9 dan alt yapısının daha kararlı -hızlı olması..menü olsa ne olur olmasa ne olur.. çok isteyenler arayüz kullansın..stabil olmayan OS ne işe yarar ki

güzel hoş bir görüntü olacağına eminim :D

Gittikçe Linux'a benziyor fakat Linux varken çakması (windows 9) boşuna. :)

Yeni Windows 9 un en büyük numarası eğer 1995 yılında ortaya konulan "Başlat Menüsü" ise vay M$ in haline.O zaman nacizane bir önerim var.Windows Explorer u kaldırsınlar.Windows 10 da yeni bir özellik gibi geri versinler. Anlaşılan MS yolun sonuna gelmiş. Fikir üretmekten acizler.Orijinal fikir desen o da zor!

Neden masaüstü icon pack değiştirmiyor kaç yıl oldu ve vistadan beri kaç işletim sistemi geldi hala aynı :S

Windows 8.1 kullanıyorum ve windows 7 gibi olamayacak windows 9, açıkcası tasarımı şuana kadar en iğrenç windows sürümü olacak .

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir