Windows 9'un fiyatı hakkında yeni bilgiler!

Windows 9'dan yeni gelen bilgiler, bu kez de fiyatı hakkında önemli ipuçları veriyor!

Windows 9, XP'cilere müthiş bir teklif sunabilir!

Yeni iddialara göre Microsoft, mevcut kullanıcılarını Windows 9'a yükselmeye ikna etmek için cazip tekliflerde bulunmaya hazırlanıyor.

Sızıntılarıyla isim yapan Rus Wzor'a göre Windows 9 ya ücretsiz gelecek, ya da bazı özel teklifler sunacak. Wzor'un iddiasına göre Windows 8'in OEM sürümünü satın almış olanlar, Windows 9'a 20 dolar karşılığında yükseltebilecekler. Windows XP'nin kullanım oranının hala Microsoft'un istediği seviyeye düşmemesi nedeniyle Microsoft, XP kullanıcılarına Windows 9'a geçmeleri için "müthiş" bir teklif sunacak.

Wzor'a göre Microsoft, Windows 9 Pro OEM'in test sürümünü yayınlamayacak, ancak Windows 9'un Enterprise sürümünün teknik ön izleme yapılarının bazı kişilerin elinde olduğu söyleniyor. Bu arada düşünülenin aksine, Microsoft'un Windows RT'yi bırakmayacağı, şu sıralar Windows 9 RT'nin test yapılarını denediği söyleniyor. Windows 9 RT, henüz duyurulmayan Surface 3'te (Surface Pro 3, ayrı bir tablet) kullanılacak.

Wzor, Windows 9'un sahip olacağı yeni özelliklerden de bahsediyor. Söylentiye göre yenilenen işletim sistemi, Ultra HD TV'ler için 3D mod desteği sunacak, bunun yanında buluta veri yedekleme ve buluttan geri yüklemeyi destekleyecek. Bunun yanında Microsoft'un sistem yedeklerini bulutta sanallaştırmaya izin verecek bir işlev geliştirdiği söyleniyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 20 Yorum

Bunlar mı yenilik şimdi.

Windows 8 ile beraber zaten bulut ile entegre çalışma, yedekleme, yedekten geri dönme gibi yetenekler kazanmıştı. Word, Excel gibi dökümanlar ise zaten Onedrive ile senkronize oluyordu. Dolayısıyla öyle büyük yenilikler yok. Fiyat olarak 20 dolar son derece uygun.

@27 Ağu 2014 15:38 zaten büyük yenilikten ziyade hep multimedia üzerine donanım desteği arttırılmış görünüyor isteseler bunu win8 üzerine uygun bir güncelleme paketi ile ekleyebilirlerdi. win 8.0 win 8.1 olayı bile saçmalık ilk başta güncelleme denildi sonra yeni işletim sistemi dendi hiç alakası yok sadece güncellemelerin DVD içeriğine eklenebilirliğini kaldırmışlar gerekli kodlar ile oynanınca mevcut 8.0 DVD içeriği 8.1 sürümüne güncellenebiliyor ve kullanılabiliyor.

10 dolar olursa belki alırım. Başlat menüsü için Start8 programı satın almıştım. O da boşa gidecek. :-( İşlerine gelince 200-300 liralık yazılımları istedikleri gibi ucuza satıyorlar.

@Daisuke ölücü adam :))) boş mezar var desek anında tabuta atlayıp kaçmasın diye anında girersin toprağa:

8e para 9a para Apple gibi ücretsiz yapamadılar.

@27 Ağu 2014 17:47 apple nereye ücretsiz acaba söyleyebilirmisin dini imanı para. klasik kullanırsan zaten destek vermelik bir durum yok ama çizim vs ile uğraşıyorsan Windows mimarisine ödenen bedelin 4 katını ödüyorsun neredeyse bu mu ücretsiz yazılım güldürmeyin. sırf internet face takılacağım diyorsan Linux kullanırsın hayatını yaşarsın bu kadar basit.

Bu da fos cikarsa bak sen eglenceye.sirf w8 iyi olmadigi icin laptop almadim.iyi cikmassa w10 kadar beklerim .

4. millenium faciasına kuruş vermem... buda dandik oluyor...

@27 Ağu 2014 18:49 sana göre dünyada yaşamak bile saçmalık hiç gelmemeliydin dünyaya. ne saçma sapan cevap bu facia imiş sen chip editörünün söylediği gibi fosil dinazor isen Microsoft yada bizler ne yapalım hiç kullanma bilgisayarı bırak daha iyi olur teknoloji açısından.

Ulan niye 20 dolar vereyim 1 yıllık pc'ye

Windows 7 kullanan ne yapacak??

@27 Ağu 2014 18:58 halkalı çöplüğünde kendine şimdiden yer aç....

@27 Ağu 2014 18:58 yükselteceksin nasıl win 8 yükseltmelerini aldıysak Windows 9 yükseltmesinide alacaksın uygun fiyata.

Windows 9 geleceğin vazgeçilmez sistemi...

yahu dx12 olacak en başta bunu yazın.

ne para vericem ya windows 8 daha yeni aldık win8 kullanıcısına ucrertsiz yapıcak yoksa yeminle korsana yapıştırırım bundan sonra

Adam xp den vazgeçmeyi kabul etti diyelim, Microsoft yeni PC mi hediye edecek windows 9 kursun diye. :)

Düşük bir ücretle yıllık lisans vermeli bence. Lisans süresi bitene kadar tüm güncellemeler ücretsiz olmalı. Yoksa Apple karşısında iyice ezilecek. Kampanya yapar "2 yıl lisans alın 1 yıl parası ödeyin" ya da "bugün doğum gününmüş 1 yıl lisans al 4 yılda biz verelim" gibi beleşçileri tahrik eder. Zaten insan bir kere beleşi bırakırsa arkası gelir. Ömründe yazılıma para vermemiş milyonlar var.

@28 Ağu 2014 12:31 10 yıl güncellemeyeceğim sisteme her sene bir de para mı vereceğin.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir