Windows 9, Windows Phone 8.1 GDR1 ve fazlası

Windows 9, Windows 8.2, Windows Phone 8.1 GDR1 ve daha fazlasından önemli bilgiler, haberimizde!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 9, Windows Phone 8.1 GDR1...

Microsoft'un yazılımlarının bir sonraki sürümleri ne zaman gelecekler? Bu konu henüz oldukça belirsiz, ancak yeni ortaya çıkan bilgiler bizlere bazı ipuçları veriyor.

Neowin'in raporuna göre Windows Phone 8.1 GDR1, Microsoft tarafından dahili olarak test edilmeye başlanmış durumda ve bu senenin ilerleyen aylarında piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. "GDR" adının güncelleme ortaya çıktığında değiştirilmesi muhtemel. Microsoft, en son GDR güncellemesini "Update 3" olarak yeniden adlandırmıştı.

Windows 9 ise Neowin'e göre Windows Phone 8.1 GDR1 kadar ileri bir geliştirme aşamasına henüz ulaşmadı. İddiaya göre Microsoft, işletim sisteminin çeşitli bölümleriyle ilgili çalışmaları şirket içinde bölüştürmüş durumda, ancak işletim sistemi henüz test edilmeye başlanmadı. Neowin, Microsoft içinden aldığı bilgilerin, daha önceki sızıntılarda olduğu gibi Windows 9'un önümüzdeki sene yayınlanabileceğini işaret ettiğini söylüyor.

Windows'un bir sonraki güncellemesi Windows 8.2 veya Windows 8.1 Update 2 ise yayına giderek yaklaşıyor. Bir süre önce ortaya çıkan dedikodular, güncellemenin RTM sürümünün Temmuz'da gelebileceğini, dolayısıyla final sürümün Ağustos veya Eylül'de yayınlanabileceğini gösteriyor.

Bunların yanında Windows Phone 8.1 GDR1'in hangi yenilikleri sunacağı yakında açıklanabilir. Güncellemenin daha çok cihazda test edilmesi, sızıntı ihtimalinin artması anlamına geliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Bu kadar çabuk 8.2 gelebilirmi ?! oyleyse cok iyi !

Yazıyorum buraya. Windows 8.2 güncellemesi Kasım'da yayınlanacak :D

Bekliyorum

windows 8.2 olmasın çünkü yükseltmede sorun oluyor. Ben hala xp kullanıyorum ve oyun oynamayanlar için hala ideal bir sistem.

kusura bakmayın ama boş haber yapmışsınız. hiçbir detay verilmemiş. balon haber olmuş.

direkt dokuza geçelim.

Windows 8.1 ismi Windows 3.1 gibin oldu Windows 8.1 GDR1'de Windows 95 OSR2 gibin olur. Kurulum DVD'sine USB Destekli yazmayı unutmasın Microsoft :)

xp ye diretcx 11 destegi geleydi

Dokuz gelsin daha ne kadar bekleyeceğiz

Boş haber bunlar her güncellemede şu gelecek bu gelecek deniyor gelen hiç bir şey yok 8.1 de yarım yamalak bir bildirim merkezi geldi başka ne var bazı insanlarda bunu yeni özellik olarak kabul ediyor yeni özellik denilen şey ios ve android te zaten var sen daha iyisini daha gelişmişini yapmalısın ki yeni özellik olsun Microsoft tan adam olmaz boşuna ümitlenmeyin alın iosu bakın rahatınıza en az 5 yıl destek garanti kaliteli uygulamalarıda cabası

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play