Windows 95'i ilk kez gördüler ve...

Yaşı Windows 95 kullanmaya yetmeyen "küçük" kullanıcılar, ilk kez Windows 95 kullanırsa...

  • Zeynel A. Öztürk
Oynat Gençler Windows 95'i görürse! Windows 95'i ilk kez gören gençler, 90'ların önemli işletim sistemine bakın nasıl tepki verdiler!

Fine Bros'ın en son videolarından "Gençlerin Windows 95'e Tepkisi" tıpkı hayal ettiğiniz görüntülerden, gençlerin Windows 95'i gördüklerinde verdikleri masum tepkilerden oluşuyor.

Windows 95, masaüstü bilgisayarlar için önemli bir kilometre taşıydı ve bu alanda birçok şeyi değiştirdi. Fine Bros bile videosunda bunu kabul ediyor. 20 seneden eski işletim sistemi, Windows 10 gibi cilalanmış, sorunlarından arındırılmış bir yazılım değildi. 1995'in bilgisayarlarının yavaş açılışına, Wi-Fi yeteneğine sahip olmayışına ve Windows 95'in diğer özelliklerine gençlerin verdiği tepkiler ise bizce izlemeye değer. Bazılarının işletim sistemine kayıtsız kalışı da gerçekten ilginç.

Windows 95'i bizzat kullanmış tecrübeli kullanıcılar, gençlerin bilgisizliğine gülebilir. Ancak videodaki gençlerden Nora'nın şu sözlerini paylaşmadan geçmek istemiyoruz:

"Daha büyük birçok kişi bu videoyu izleyip 'şuna bakın, bunlar Windows'un ne olduğunu bilmiyorlar; teknolojinin içinde doğmuşlar ve çok şımarıklar' diyecektir. Üzgünüm, peki. Bundan sonra doğmuş olmak benim hatam değil. Sanırım siz de eski bilgisayarları gördüğünüzde böyle bir tepki vermiştiniz."

Teknoloji tutkunları olarak kendimizden eski bilgisayarlara sadece gülmesek de, Nora'nın haklı olduğu bir yan olsa gerek. Bu arada yukarıdaki video size ilginç geldiyse ve gençlerin 90'ların internetine verdiği tepkiyi merak ediyorsanız, bu videoya göz atabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

İnternetin Wi-Fi dan ibaret olduğunu zannediyorlar. Yok artık.

@MUSICMAN Malesef günümüzün sadece kendi devrini yaşayıp yerini başka bir nesle devretmek ve kendisine verilen işleri yapmakla programlanmış neslinin hãli bu. "..Sanırım siz de eski bilgisayarları gördüğünüzde böyle bir tepki vermiştiniz." Kendisi kusura bakmasın onun hãlini de anlıyoruz fakat buna da Türkiyede yaşayıp teknolojiye ulaşmakta zorlanan kişiler olarak 'hayır' cevabını veriyoruz.(En azından dem vurduğu nesil olarak) ;-)

@09 Mart 2016 18:50 Aslında bu geç ulaşmaya şu anda şükrediyorum. Onlar kadar cahil değiliz ve neyin ne olduğunu daha iyi bilkiyoruz.

commodore kullanmış birisi olarak gerçekten ne kadar şanslıymışım diyorum. gelişime şahit olmak, cep telefonları v.s. bunları en başından beri yaşamış olmak müthiş bir şey.

01:20 Türk lan kız olay bende abi dedi :DDD

@09 Mart 2016 12:16 I know enough ' diyor .

saçmalık. ergenler ne anlar böyle şeylerden. amiga nın verdiği oyun tadını hangi yüksek grafikli konsol veriyor söylesenize.

Modem nedir diye sordu kalanına bakmadım ...

UFO görmüş köylüler. :)

hayaller: chip online der: windows 95 bir kilometre taşıydı. gerçekler: üzerinden 21 sene geçmesine rağmen kullanıcıları hala küfür ediyor. windows 95`in satmasının sadece iki sebebi var: ibm`in desteğini arkasına alan bill gates; market satıcılarını tek tek arayarak; o bilgisayarları satmayacaksın diye tehdit etmesi (amstrad, sinclair, atari bilgisayar) ve birde bütün hepsinin canına okuyan kanada menşeli bilgisayar firmasına da iflas başvurusu yaptırıyorlar, bütün bunlar 1994 senesinde oluyor.

windows 95 masaüstü bilgisayarlarda neyi değiştirmiş çok merak ediyorum. "Fine Bros bile videosunda bunu kabul ediyor." yazmışsınız bir de çok sözü geçen bilgili bir teknoloji kuruluşu mu finebros? o yıllardaki mac sistemlerine bakarsanız windowsun ne kadar geri olduğunu görebilirsiniz belki.

15 yaşındayım ve ben bile dos kullanmayı biliyorum

ms trolleme videosu...

bari alt yazı koysaydınız gençler konuşuyor da ne diyor?

O zamanlar bilgisayar ile önce iş sonra basit oyunlar oynuyorduk int her yerde yoktu

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost