Windows'a beklenen Kinect müjdesi!

Microsoft'un belki de en ilgi çekici cihazı, sonunda Windows PC'lerle de uyumlu hale geliyor!

Windows'a beklenen Kinect müjdesi!

Teknolojinin geldiği noktayı genelde görsel medyadan takip ederiz. Başta filmler olmak üzere en çok da oyunlar gösterir teknolojinin nelere kadir olduğunu. Günümüzde PS4 ve Xbox One gibi cihazlarla artık her şeyin bir adım daha ötesine geçtik. Kinect hareket algılayıcı sensör de, günlük hayatlarımızın en üst seviye teknolojik cihazlarından birisi olmaya devam ediyor.

Tabi böyle bir teknoloji sadece Xbox için kullanılamazdı ve Microsoft, geçtiğimiz yıl Xbox One sensörünün, Windows için de üretilebileceğini dile getirmişti. Nitekim öyle de oldu ve Kinect 2'nin Windows kullanıcılarının beğenisine sunulacağı nihayet kesinleşti. Cihazın Windows modelinin orijinal olandan hiçbir farkı bulunmuyor dersek yeridir. 

"Üretim gününe çok yakınız!" şeklinde açıklama yapan Microsoft aslında durumu çok da abartmıyor zira ürünün piyasaya çıkış tarihinin, Temmuz ile Eylül 2014 tarihleri arasında olması bekleniyor.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Süper bir alet

windows 7 bence windows 8 den çok daha güzel

microsoft çok geriden geliyor bunun yıllar önce şıkması gerekti pc lerin ses komutuyla açıl kapanması çok çok gecikti ama hala da gelmiş değil tv ler bile sesle kontrol ediliyor ama pc ler edilmiyor.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir