Windows'ta önemli bir açık keşfedildi!

Windows'un birçok sürümünde keşfedilen bu açıktan korunmak için hemen düğmeye basın!

Windows'ta önemli bir açık keşfedildi!

Microsoft, Windows'un birçok sürümünü etkileyen ciddi bir sunucu açığıyla ilgili bir yamayı yayınladı.

Microsoft, şimdiye kadar sözkonusu açıktan faydalanan herhangi bir tehdide rastlamadıklarını söylüyor. Firmanın açıklamasına göre açık, "özel hazırlanmış paketlerin doğru işlenmemesi nedeniyle, uzaktan kod çalıştırmaya izin verebiliyor". Saldırı, sadece açıktan etkilenen platformlar üzerinde sunucu çalıştıranları etkiliyor.

Buradaki (kapsamlı) listeye göz atıp, işletim sisteminizin listede bulunması halinde onu güncellemenizde fayda var. Microsoft'a göre açıktan kurtulmanın tek yolu, bu yamayı yüklemekten geçiyor. Bu yüzden Windows Server 2003, Windows Vista, Windows Server 2008, Windows 7, Windows 8/8.1, Windows Server 2012/2012 R2, veya Windows RT/RT 8.1 kullanıyorsanız, yamayı Windows Update'ten veya Microsoft'un destek sitesinden yükleyebilirsiniz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Güncelleme düğmem malesef kapalı ben bunun gibi güncellemeleri yıllardır kurmadım bilgisayarı hantallaştırır çünkü biraz geri kafalı olmama rağmen daha hacklenmedim ama hack işlerinde ufak da olsa anlarım girdiğim sitelere dikkat ederim

@13 Kas 2014 00:22 Güncelleme yapmanın bilgisayarı hantallaştırdığı şehir efsanesinden başka bir şey değil. İnternette dolaşan dedikodular yüzünden psikolojik olarak öyleymiş gibi düşünüyorsun. Güncelleştirmenin yaptığı şey hatanın bulunduğu dosya ve dosyaları hatanın olmadığı, test edilmiş dosyalarla değiştirmektir. Tam aksine başka performans ve bellek hataları bulunursa da giderilmiş olur. Yani güncelleştirme yüklemek bilgisayarı hızlandırır, yavaşlatmaz.

@13 Kas 2014 01:11 Her zaman değil. Mesela şu an windows un piyasadaki en yeni sürümünükullanmıyorsan sana hiçbir zaman performans arttırıcı bir gündelleştirme göndermezler aksine negatif etki edecek parçaları bilerek bırakırlar. Ha güvenlik güncellemesini de yaparlar o ayrı...

Her ikinci salı güncellemelerini düzenli yukluyorsaniz hic bir sorun olmayacaktir

güncelledim bile :) güncellemesemde hackerin benle işi olmaz gibi birşey hacklesede bütüngün film izler :) pcde film dışında birde müzik dinliyom hacklese ne olur hacklemese ne olur :)

Kim ugrascak ben cihazı otomatik guncelletiyorum win7 home basic

valla ms çalışıyor win8.1 kurulu nerdeyse haftada iki güncelleme çıkarıyorlar

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir