Windows bıraktığınız gibi açılsın...

Windows'u her baştan başlatışınızda önceden açık olan klasörlerin otomatik açılmasını ister misiniz?

  • Ümit Öncel
Windows bıraktığınız gibi açılsın...
Bu sayede klasörlerin otomatik açılmasını sağlayabilirsiniz.

Eğer siz de bilgisayar başında birden fazla işle uğraşıyor ve çoğu zaman farklı klasörler ile çalışıyorsanız bu ipucu çok işinize yarabilir. Eğer tercih ederseniz Windows sizin için, en son oturumda açık olan klasörleri, oturumu yeniden açtığınızda kendiliğinden karşınıza getirebiliyor. Üstelik bunu yapmak için ek bir yazılıma veya yardımcı programa ihtiyacınız yok.

Tek yapmanız gereken Windows Gezgini veya herhangi bir klasörden Araçlar > Klasör Seçenekleri'ne tıklamak. Ardından Görünüm sekmesine geçin. Burada Windows açılışında önceki klasörlerin otomatik açılmasını sağlayacak seçeneği (Oturum açıldığında klasör pencerelerine geri yükle) göreceksiniz. Bu işaretin yanındaki kutucuğu işaretleyip, Tamam'a tıklayın.

Artık Windows kapanırken açık olan klasörleriniz, Windows oturumunu tekrar açtığınızda otomatik olarak açılacaklar ve özellikle sabit disk içerisindeki karışık alt klasörler içinde sık kullandıklarınız varsa hepsini tek tek aramak ve tekrar açmak zorunda kalmayacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

gereksiz...3 gün sonra forumlarda bu özellik nasıl kapatılır diye de soracaklardır sevgili yurdum insanları :P

çoğumuz bilgisayarı kapatırken tüm programları (Explorer dahil) tek tek kapattığımız için farkında bile değiliz böyle bir şeyin. Bilgisayarı kapatmadan once pencereleri üşenmeden tek tek kapatanlara özenle soruyorum "Niye?" "E ne bileyim ya bir şey olursa, emin olmak için"

Bilgisayara bi fırsat tanıyın :D

İşe yarar bir bilgi sağolun... arşivime ekledim mekaleye yüz üzeinde yüz

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir