Windows Blue da neyin nesi?

Biz daha Windows 8'i göremeden, birileri 1 yıl sonra çıkacağı konuşulan Windows Blue'dan bahsediyor!

Gelecek yıl yeni bir Windows güncellemesi mi?

Teknoloji kulislerinde dolaşan son dedikodulara göre Windows 8'in çıkışında sonraki sene içerisinde kod adı Windows "Blue" yani "Mavi" olan bir Windows daha çıkacak. Kaynaklar bunun bir güncelleme mi yoksa tam teşekküllü bir servis paketi mi olacağı konusunda kesin konuşmuyorlar ancak bir kısım spekülasyona göre yeni çıkacak ürünün Microsoft'un 1990'lardaki taktiğine benzer bir şekilde Windows 8.1 olma ihtimali de var.

Microsoft'un işletim sistemlerini çıkarma ve numaralandırma taktiğinin Apple'ın OSX'lerine bir yanıt olduğu da konuşuluyor. Dedikoduların kaynağı ise bir kısım Microsoft çalışanının sosyal medya profillerinde görev tanımlarının değişmesi ve Windows 9 üzerinde çalışma başladıklarının sinyallerini vermesi. Burada da Windows 9 işletim sistemi üzerinde çalışmaların daha Windows 8 çıkmadan başladığını anlayabiliyoruz. Elbette bunların hepsi teori, ancak bu tür teorilerin genelde doğru çıkma gibi bir alışkanlığı da var.

Her durumda, önümüzdeki aylarda Windows "blue" konusunda daha fazla bilgi yazılıp çizilecek gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Win7ye adabte olamadı insanımız win8 çıktı hemen ardından winblue çıkacak ha?! vay be teknoloji mi çok gelişti yoksa para kazanma hırsı mı??

microsoft'tan nefret ediyorum

microsoft isim konusunda bile taklit ediyor. eskiden windows 95 98 2000 diye gidiyordu xp ve vistada canı sıkılıp değiştirdi şimdi de apple'a özenti olarak 7 8 9 diye gidiyor. 10dan sonra 10.1 10.2 diye gitmeye başlarsa hiç şaşırmayın. hatta windows os x bile diyebilirler. ya da microsoft os x...

@15 Ağu 2012 15:47 Alık Apple fanboyu Os X patentli marka mı savunuyorsun operation System x demek o... senin gibi cahillere anlatmak imkansız...

Bence Windows 8 tasarımı bir çöküntü yaşatacağı için Windows 8 özellikli Windows 7 arayüzlü bir şey çıkarmaları çok doğru bir karar olur.

Windows Azure tutmayınca Windows Blue... Windows 8'den bir kaç ay sonra hem de... Ha ha ha...

Adını mavi koyduğuna göre windows da karşılaştığımız mavi ekran üzerine geliştirdiği bir işletim sistemi herhalde :D:D:D:D

Windows Blue ama daha haber sayfasına girmeden görünen küçük resimdeki Windows logosu neden siyah :D

os yani operating system (işletim sistemi) x'in anlamı sürüm numarası yani epıla özgü bişey değil ukala dostum ;)

inşallah yine dokunmatiklere özel değildir :D

dedikodu heryerde var bayanlar arasındada buradada ilgi çekmek sadece işte o kadar

Büyük kafaların büyük devletlerin planları en az 50 ve 100 yıllıktır. Bizim gibi ülkeler ve insanlarında günü birlik planları bile yoktur. Aklına estiği gibi yaşar. Deidkodu diyenler bu gruba dahil olanlardır.Dün akşam ne yedin diye sorsan söyleyemezler.

Sırf kapitalistler daha da zengin olsun diye kendimi sıkıntıya sokamam. Ubuntuya zorunlu geçiş farz olacak artık.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play