Windows Blue'nun giriş ekranı göründü!

Windows 8'e gelecek olan dev güncelleme Blue'nun giriş ekranı, ilk kez görüntülendi!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Blue'nun giriş ekranı göründü!
Kaynak: imuyang.com

Microsoft'un Windows 8 için hazırladığı büyük güncelleme "Blue"dan iki yeni ekran görüntüsü daha ortaya çıktı.

9289 yapı numarasını taşıyan ekran görüntülerinde geliştirilmiş giriş ekranı ilk kez görünüyor. Ekranda birden fazla kutucuğun tek bir resim meydana getirdiği görünüyor. Bu, gelecekte kullanılacak yeni bir işlevin habercisi olabilir.

9289 yapı numaralı Windows'tan sızan bir başka görüntüde ise bir DeviantArt kullanıcısının oluşturduğu duvar kağıdından çok da fazlası görünmüyor. Duvar kağıdının Windows'un varsayılan duvar kağıdı olmaması, sanırız görüntüye şüpheyle yaklaşmamız için yeterli bir neden.

Kaynak: imuyang.com

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

"Ekranda birden fazla kutucuğun tek bir resim meydana getirdiği görünüyor. Bu, gelecekte kullanılacak yeni bir işlevin habercisi olabilir." Böyle bi uygulama zaten mağazada mevcut.

Aman ne büyük değişim

Arkaplanı değiştirmeye izin versin yeter

Güzele benziyor

Metro arayuzunu sevmezdim ama Blue guncellemesi gelince sanirim bnde Windows 8'e terfi edenler kervanina katilicam :D

ikinci resim Ubuntu'daki Unity menüyü andırdı nedense.

@08 Mar 2013 22:49 sadece başlat menüsünü sol tarafa almışlar bunda bir şey yok ki araştırırsan en az WinXP'den beri gelen bir özellik olduğunu öğrenirsin.

@09 Mar 2013 23:57 Hiçbirşeyi alma yok. Sadece duvar kağıdı. Görev çubuğunuda sola almış bunu windowsun her sürümünde yaparsınız.

Facebook google+ 'dan calsın Samsung ıphone' den calsın Wındows 8 ubuntu' dan calsın Bu arada wındows 8 aero glass ozellıgı gelmedıkce ıyı degıl ama tutuluyor

@10 Mar 2013 00:42 Windows 8 ubuntudan çalsın öyle mi ? Kafanız mı iyi anlamıyorum ki nasıl bir kafa yapısı var sizlerde.

@10 Mar 2013 00:42 aero glass ı açıp kapatma işini kullanıcıya bırakabilirler fakat bu özelliği sadece performans düşüşü ve pil süresinin kısalmasını önemsemeyen kullanıcılar açacaktır. bu kullanıcılarında azınlıkta olduğunu sanırım Vista ile anlamışlardır... win8 performans odaklı bir sistem. win7 de 1,5 saat giden pilim win8 de 2,5 saati görüyor...

Şimdiki Windows 8'in aynısıymış.

İşletim sistemi yazarları neden bu kadar diretirler anlaşılmaz. Ubuntu bir süre önce standart başlat menüsünden unity diye adlandırdığı çirkin bir başlat menüsüne geçiş yapmıştı. Unity'yi kullanışsız bulan kullanıcılar UNITY FALLBACK ile eskiye dönüş yani downgrade yapmaya başladılar. Microsoft'un metro arayüzü ile hangi noktaya geldiği belli. %2,67 pazar payı...!!!! Sadece ve sadece başlat menüsüne sahip bir windows 8 olsaydı belki bugün rekor kırmış olacaktı. Şimdi ise Windows 8 blue'nun ilk ekranını görür görmez ikinci bir hayal kırıklığı yaşıyorum. Karşımda gördüğüm Windows değil, Ubuntu UNITY menüsü... Demek ki yola Windows 7 ile devam edeceğiz... Microsoft, ya dayatmasından vaz geçecek ya da %2,67 lik satışlarda teselli bulacak...

Sen de yorum yaz