Windows Blue, Windows 8'den fazlasına gelecek

Gizemli Windows Blue'nun sadece Windows 8 güncellemesi olacağını sanıyorsanız, çok yanılıyorsunuz!

  • Zeynel A. Öztürk
Blue, Windows 8'den fazlasına gelecek

İşletim sistemi geliştirme masraflarını azaltmak isteyen Microsoft'un "Windows Blue" kod adlı bir proje üzerinde çalıştığı Kasım ayından bu yana söyleniyor. Windows Blue'nun Windows 8 için yıllık güncellemeler sunması bekleniyor (Apple ve Google'ın masaüstü işletim sistemlerinde yaptıkları gibi).

Bazı kaynaklar, Windows Blue'nun 2013'ün ortalarında çıkacağını söylüyor. Bununla birlikte yeni bir rapor ise Windows Blue'nun sadece Windows 8'e özel olmayacağını iddia ediyor.

Son iddialara göre Windows Phone 8, Outlook.com ve SkyDrive gibi Microsoft'un tüm markaları, Blue'nun kapsamına girecek. Bununla birlikte Blue güncellemesi hepsine aynı anda gelmeyecek. Ancak Windows Blue güncellemelerinden en çok nasibini alan, Windows 8 işletim sistemi olacak.

Bu arada Windows Blue'nun yeni bir SDK ile gelecek olması, geliştiricileri endişelendiriyor. Blue hakkında resmi bir bilgi için biraz daha beklememiz gerekecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Dandik 8'i satmak icin cirmalaniyor micropsoft ama ne care... Windows 7 kralligini devirmeye gucu yetmez Dandik 8'in

@11 Şub 2013 19:48 saçmalama yahu 8'deki performans ve pratik kullanım görsellik ... XP çıktığında'da win7 için aynı şeyi söylemişti bu zihniyet

mantıklı bir girişim..sanırım tek bir güncelleme sürümüyle windows 7 ve 8 service pack alacaklar..ve 7'de ki büyük ihtimalle kırpılmış sürümü olacak.

Skype'ı kurdum Messenger'ı sildi, Skype'dan da Messenger tat vermiyor, kullanıcı adı ve şifrelerin bazısını tanıyor bazısını ise tanımıyor. Neyse geriye Windows Live Mail kalmıştı, artık Outlook.com var deyince onu da sildim ama baktım Outlook.com internet üzerinden kullanılan Hotmail.com'un yalnızca makyajlısı... Ben de gittim Earlybird kurdum, o da Thunderbird'ün betası oluyor yani... Sildik gitti zaten, artık güncellesen bana ne, güncellemesen bana ne? Çok lazımdın sanki.

windowsun batması çok uzun sürmeyecek bunu şirketin başındakilerde görmüşlerki win8 satmıyor bir iki makyajla adı değiştirip windows blue olarak piyasaya sürcekler

Windows 8 kullanmak için isteyenler güzel bir şey olur :)

windows bunu hep yapıyor. ara geçiş me 2000 gibi vista gibi 7 de çıkardılar asıl işletim sistemleri xp 7 ve blue di.

Sen de yorum yaz