Windows cepler için Microsoft mağazası...

Microsoft'un dijital mağazası çok yakında sizlerle. İşte MS App Store hakkındaki detaylar...

  • Halil Mollaoğlu
Windows cepler için Microsoft mağazası açılıyor
HTC Touch Pro: Şu ana kadar üretilmiş en iyi Windows Mobile cep telefonu.

Microsoft saldırıyor: WSJ'ye göre yazılım üreticisi, Apple ve diğer rakiplerine karşılık vermek için yeni programlar ve hizmetler sunmak istiyor

Bu yenilikler arasında Windows Mobile telefonlara doğrudan program yüklemeyi mümkün kılan bir yazılım platformu da var. Böylece Microsoft, Nokia ve Google gibi Apple'ın başlattığı furyayı takip etmiş oluyor. iPhone üreticisi şu sıralar App Store'da 20.000'in üzerinde program sunuyor.

Windows-platformu için kesin bir başlangıç tarihi yok. Microsoft önümüzdeki haftalarda yeni cep telefonu işletim sistemi Windows Mobile 6.5'i tanıtacak. Download mağazasının aynı anda devreye gitmesi mümkün.

Baskı altında
WSJ (Wall Street Journal) Microsoft'u büyük bir baskı altında görüyor: Gerçi firma geçtiğimiz sene HTC Touch Pro gibi başarılı ürünler sayesinde pazar payını yüzde 11'den yüzde 13,3'e yükseltti. Fakat aynı süre içerisinde Apple kendi pazar payını yüzde 9 oranında arttırdı. Google işletim sistemi Android 2009 bu sene içerisinde bir sürü cep telefonuyla beraber sunulacak. Aynı zamanda Palm da dokunmatik ekranlı Pre ile bir geri dönüş yapmak istiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

süper bir haber yazılım firmalarının apple verdiği değerin kat katını microsofta verecekler, buda üreticileri yani bizlere yarayacak, çok yerinde bir tavır apple sürekli microsoft ta göndermeleri olsun dalga konusu yapması belki bu sayede biraaz daha ciddiye almasını sağlar, iphone ve ipo dtouch kullanmayan briir bu konu önemsiz gibi dursada aslında ürünün pazarını, satışı herşeyini etkiliyor, son olarka umarım mobile 6,5 de multitouch vardır:)

bu da apple çakması...

hemen microsoft tetikçileri - oyu vermiş...:)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play