Windows DVD Çalar, indirmeye hazır!

Microsoft, Windows 10'a geçenlere bedava dağıtacağını duyurduğu uygulamasını yayınladı!

Windows DVD Çalar, indirmeye hazır!

Microsoft, bu yılın başlarında Windows Media Center (WMC) için yolun sonuna gelindiğini ve gelişiminin durdurulacağını doğrulamıştı. Ayrıca bunun yeni işletim sistemi Windows 10'un bir parçası olmayacağı açıklanmıştı.

Microsoft, Windows 10'a taşımadığı Media Center için kullancılara alternatif bir DVD Player uygulaması çözümü sunmak için de söz vermişti. Zira kullanıcıların son zamanlarda Windows Media Center'ı sadece DVD oynatmak için kullandığı görülüyordu.

Ve şimdi şirket, Media Center destekleyen Windows 7 ve 8.1 sürümlerinden Windows 10'a geçenler için ücretsiz bir DVD Player uygulaması yayınladı. Daha önce Media Center'a sahip olmayanlar ise, uygulamayı Windows Store üzerinden ücretli olarak da indirebiliyor. Eğer sisteminiz ücretsiz kurulum için uygun değilse uygulama mağazasından 34.75 TL ödeyerek DVD Player uygulamasını satın alabilirsiniz.

Eğer uygun bir Windows sürümünden geçiş yaptıysanız ücretsiz uygulama için Windows Store'u ziyaret etmek zorunda değilsiniz. Uygulama, yükseltme işleminden sonra Windows Update aracılığıyla otomatik olarak indirilecektir.

Ancak daha önce de belirttiğimiz gibi uygulamaya ücretsiz sahip olabilmek için tek yol Windows Media Center içeren sürümden yükseltme yapmak. Temiz bir Windows 10 kurulumu yaparsanız, Windows DVD Player'a sahip olabilmek için 34.75 TL ödemeniz gerekecek.

Onur Seven

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

ortalıkta DVD mi kaldı Allah aşkına, yakında bluray okuyucular da çöpe gidecek. kopyalama ve taşıma kolaylığı usb bellekleri vazgeçilmez yapıyor.

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu... Microsoft olarak amacın daha çok kullanıcının Windows 10'a geçmesi değil mi? O zaman neden temiz kurulum yapanlar bu uygulamayı kullanabilmek için 34.75 TL ödemek zorundalar?

Ya da VLC Media Player, daha da güzeli The KM Player kurar izlerler bedaya. Olmaz mı :)

win 10 a gectim. bilgisayar coktu. kurtarabilirsem ne ala. ki win7 kullaniyorum. i7 islemci ve 8 gb ram. 256 ssd var. bu halde coktu. sagol win. berbat ettin. hediyesi de basinda paralansin.

@06 Ağustos 2015 19:13 Senin sorunun win 10 ile ne alakası var? olsa bütün PCler çöker senin mantığınla... sorun sadece sana özel..

Blu-ray oynatmıyor. TV özellikleri vs. hiçbir şey yok. Media Center yerine bu sunulmamalıydı. Media Center opsiyonunu almış olanlar, Windows 8 deki Media Center versiyonunu kullanabiliyor olmalıydılar. Belki biri "port" eder.

oparaya harici bulary okuyucu var çinde tak LCD ye devam et.

windows balya balya praraları götürüyorda kullanıcıları için hala bir beta sürümü çıkarmıyor.. dün ya pc piyasasının %95 kadar çoğu kendinde olmasına rağmen kullanıcıları için bir beta sürümü yok.. haksızlık değilmi bu...

Piyasada tonla ücretsiz çok iyi alternatif oynatıcı varken micorosft bu hareketiyle ne yapmak istiyor anlamak zor. Miadı dolmuş bir teknoloji için hemde o kadar alternatif arasından neden sana para ödiyeyim ki microsoft?? Bu neyin kafası??

Daha iyi ücretli ve ücretsiz alternatifler varken Windows ZİBİDİ Çalar'ı kim naapsın ki?

Siz hala ms nin bu sistemle amacını çok kullanıcıya ulaşmak mı sanıyorsunuz. Adam windows 10 u bedava verip bütün parçalarından para talep edicek :D En son da lisanssız deyip alayını devre dışı bırakacak

En iyisi vlc player. ??????????

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir