Windows Efsanesi Windows Media Player, Windows 11'e Geri Döndü!

Windows 11, 2000'li yıların başında büyük bir kullanıcı kitlesine ulaşan efsane medya oynatıcısı Windows Media Player'ı geri getiriyor!

Windows Media Player geri dönüyor

Microsoft, Windows 11'e Groove Music'in yerini alacak yeni bir Media Player uygulaması getirildiğini duyurdu. Firma, yeni Media Player uygulamasının yavaş yavaş kullanıcılara gönderilmeye başladığını ve genel olarak kullanıcıların bir zamanlar Windows'ta olan Windows Media Player uygulamasının modernize edilmiş bir arayüzüne sahip olduğunu belirtti.

Şu anda Windows için kullanılan yüzlerce ücretsiz medya oynatıcı olduğu düşünülürse, Microsoft'un bu uygulamalar arasına kendi uygulamasını sokmak için çok geç kaldığını düşünmek mümkün. Windows Media Player çok popüler bir medya oynatıcıydı, ancak o zamanlar tarihler 2001'i gösteriyordu.

Siyah-turuncu veya beyaz-turuncu renklere sahip olan yeni uygulama, Windows'ta Groove Music uygulamasının yerini alıyor. Basit ancak kullanışlı bir tasarıma sahip ve hem video hem ses dosyalarını oynatabiliyor. HDR desteği de bulunacak, böylece HDR videoları da oynatmak mümkün olacak.

Daha önce de belirttiğimiz gibi VLC gibi güçlü alternatiflerin olduğu bir dünyada, Microsoft'un kendi uygulaması da olsa, yeni bir medya oynatıcının başarılı olma ihtimali çok yüksek görünmüyor.  

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

iyi olur bence grove ve filmler tv uygulaması o kadar d a iyi değil

Eskiyi ısıt ısıt ver kullanıcının önüne, sonra da bir ton sistem gereksinimi ekleyip yeniledik de.

@20 Kasım 2021 14:38 10 yıl sonra, sizlere Windows 7'de ne varsa geri vermiş olacaklar. Daha ne olsun !? Ha 2-3 katı sistem gereksinimiyle "aynı işi" yapacaklar orası ayrı... :D Sizlere önerebileceğim şey güvenlikle ilgili bir videomda önerdiğimle aynı olacaktır: İşinizi gören Windows sürümünü kullanın ama internet kullanımı için diskinizi bölünüz ve o bölüme hafif bir Linux işletim sistemi kurunuz. Böylece eski bilgisayarınızı "güvenle" kullanmaya devam edebilirsiniz. Bilge Baykuş T.O.L

Sen de yorum yaz