Windows Embedded 8 farklı sürümlerle gelecek

Windows 8'in tablet ve PC'lerden çok daha fazlasına girmeyi amaçlayan "öteki" sürümünden haber var!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Embedded 8 Standard önizleme yayında

Windows 8'in banka ATM'lerinden buzdolaplarına "gömülü" sistemler için geliştirilen sürümü Windows Embedded 8'in birkaç farklı sürüme sahip olacağı açıklandı.

Microsoft, Salı günü akşamı yayınladığı basın bildirisinde kalifiye şirketlerin ve kullanıcıların Windows Embedded 8 Standard'ın önizleme sürümlerini şu an indirebileceklerini söylüyor. İşletim sisteminin tamamlanmış, final sürümü ise Windows Embedded 8 Pro ile beraber önümüzdeki sene Mart ayında piyasaya sürülecek. Windows Embedded 8'in Industry ve Handheld portları ise Ocak ayında tamamlanmış olacak. Bir başka sürüm olan Windows Embedded Compact 2013, 2013'ün ikinci yarısında ortaya çıkacak. Windows Embedded 8 Automotive'in detayları ise Microsoft tarafından 2013'de açıklanacak.

Microsoft, Windows Embedded 8'in Windows 8'deki dokunmatik hareketler gibi aynı özelliklerden faydalanacağını ve POS sistemleri, medikal sistemler ve otomobil içi teknolojileri gibi alanlarda daha doğal bir deneyim sağlayacağını bildiriyor. Visual Studio 2012'yi de destekleyecek olan Windows Embedded 8, "donanımdan yazılıma ve hizmetlere farklı platformlarda akıllı ve kusursuz deneyimler" oluşturmaya izin verecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

microsoft windows 9da metrodan vazgeçmezse windowsa elveda diyecem. bi tek windows 7 yanda kurulu kalır oyun falan oynarsam diye.

@16 Kas 2012 15:48 Microsoft'a durumu bildirdim. Senin için özel olarak Windows 9 çıkaracaklarmış.Windows XP'den daha hızlı,Win7'den daha güzel olacakmış.Üstelik sadece senin için bedava olacak.

Hickimse sanayi cihazlarinda curuk isletim sistemi istemez. Yolda giderken kilitlenen bir araba ya da cani sikilinca bozuluveren buzdolabindaki yeyecekler. QNX ya da Linux gibi saglam temelli sistemler varken Windows cok gerilerde. Yine Chip'in bir haberinde 491 super bilgisayardan sadece 3 tanesinde Win oldugu yaziyor. PC disinda ekmek cikmaz windows a

8i es geçtim direk 9 a geçecem tabi o dandik metroyu umarım 9 da kulanmaz.

Windows 7 den başkası yalan

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play