"Windows Gezgini" nereye gitti?

Windows'un vazgeçilmez aracı "Windows Gezgini" bu resimlere göre artık yok! İşte MS'in son yeniliği

"Windows Gezgini"nin ismi değişti

Temmuz ayı, Windows 8 için önemli tarihlerden biri olacak, çünkü işletim sisteminin RTM sürümü, (üreticilere sunulacak olan sürüm) bu ay yayınlanacak. RTM sürümüne yaklaştıkça onda yapılan değişiklikler hakkında daha fazla bilgi ediniyoruz.

Microsoft'un Windows 8'de yaptığı son küçük değişiklik ise Windows Explorer'ın (Windows Gezgini) adını "File Explorer" ("Dosya Gezgini") ile değiştirmek oldu. Bu değişikliğin Türkçe Windows 8'e nasıl yansıyacağından emin olmasak da, Microsoft'un Windows 8'in ince ayarlarını yapmayı henüz tamamlamadığını görebiliyoruz.

Microsoft, Windows 8 ile işletim sistemi ve mobil dünyasında büyük bir girişimin eşiğinde ve yazılım devinin tüm bu çalışmalarının sonucunu önümüzdeki aylarda görebileceğiz.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

her zamanki gibi çok büyük bi değişiklikmiş..

İsim değişliği vay anasına şeytanın aklına gelmez böyle bir yenilik logo yeniliğinden sonra ikinci büyük yenilik bu olmuş.

@02 Tem 2012 15:40 :D (yorumunuz en az 30 karekter olmadlıdır.)

üçüncü başlat simgesini unutmayın

windows gezgini daha iyiydi

windows gezgini daha iyiydi

daha iyi olmuş.

artık windows 8 kullanmam.

Değişiklik olsun isterse çamurdan olsun Bill Gate'm benim... Suyundan da koy...

cok buyuk bir devrim yapmış gercekten sanırım bugunden itibaren hicbirşey eskisi gibi olmayacaktebrikler microsoft:)

Windows gezgini saçmaydı. Her işletim sisteminde dosylarınızı gezdiğiniz programın ismi File explorer dır ki bence en doğrusu olud.

firma daha önceden yaşadığı gibi bu win8 de fiyasko yaşayacak. görünen köy yakındır. artık bundan sonraki sistemi değerlendiririz

rezil kepaze olacak win8 acıyorum microsoft ta

Her şeye önyargıyla bakan insanları anlayamıyorum. Adamlar şimdiden kendini robot gibi programlamış windows8 çıkınca %100 begenmiycek. Çünkü adamın kafasında bi önyargı var artıları göremiyoki kafa sadece eksi yönlere gidiyo. Ama microsofta laf atar tutarlar yinede onsuz yapamazlar.

adamlar dünyayının işleyişini degiştirmiş :)

win8 harika olacak çıksın hemen indirip kuracağım Tatlım :))

microsoft bi iyi bi kötü sistem anlayışını yine bozmadı ve win7 gibi güzel bir sistemden sonra win8 gibi "garip" bir sistem yaptı. win9 u bekliyoruz.

sadece adı değişmiş gibi görünüyor

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir