Windows güncellemesi küme düşürttü!

Bir Windows güncellemesi, herhalde bundan daha kötü bir zamanda ortaya çıkamazdı!

Windows güncellemesi küme düşürttü!

Bilgisayarınızda acil bir işle uğraşırken Windows'un güncelleme yüklemeye ve hatta bilgisayarı kapatmaya çalışmasına şahit olmuşsunuzdur. Otomatik yükleme seçeneğinin açık olması sonucunda oluşan bu sorun sadece sizi rahatsız etmiyor.

Zeit'ın haberine göre, Almanya'da bir basketbol müsabakasının başlaması, skorbordu kontrol eden bilgisayarın aniden Windows güncellemesi yapmaya karar vermesiyle birlikte 25 dakika gecikti. Almanya İkinci Basketbol Ligi'nde oynanan Chemnitz Niners ve Paderborn Baskets takımları arasındaki maçın geç başlaması ise, ilginç olayları beraberinde getirdi. 

Maçı ev sahibi  Paderborn Baskets 69-62 kazandı. Ancak rakip takım, maçın 25 dakika geç başlaması nedeniyle itirazda bulundu. Almanya basketbol kurallarına göre, maç ilan edilen başlangıç saatinden 15 dakikadan daha uzun bir süre başlayamazsa, ev sahibinin hükmen yenik ilan edilmesi ve puan cezası alması gerekiyor. Federasyon yetkilileri ise, itirazı haklı buldu. İşin kötüsü, normalde maçı kazanan Paderborn Baskets'in, aldığı ceza puanlarıyla birlikte küme düşmüş olması.  

Paderborn Baskets takımı duruma itiraz etse de, şimdilik küme düşmüş olarak görünüyor. Böylece, Windows güncellemesi nedeniyle küme düşen ilk takım olmak gibi ilginç bir ünvanın da sahibi oluyorlar.

Benzer sorunların hayati ameliyatlarda veya insan yaşamını doğrudan etkileyen kritik operasyonlarda yaşanmayacağını umuyoruz. 

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

"Benzer sorunların hayati ameliyatlarda veya insan yaşamını doğrudan etkileyen kritik operasyonlarda yaşanmayacağını umuyoruz. " Bu cümleyi yazan nasıl bir aptaldır. Daha neyin neyle çalıştığını bilmiyor. Piller daha uzun gidecek artık haberlerinin altına da artık tek şarjla iki ameliyet birden yapılabilecek yazın.

Alın linux mac os rahatlayın bi kere başıma veb site kurarken gelmişti ethernet yavaş olunca güncellemeler indirilirken pc kafayı yedi kapamak zorunda kaldım

Güncelleme lere dert yananlar var bu güncellemeleri kapatmak / istediğimiz zaman denetletmek o kadar kolay ki iki tıklamaya üşendiğinize burada dert yanıyorsunuz

Otomatik Güncelleştirmeleri kapatma ya da Elle Güncelleme yapma diye bir şeylerden haberleri yok galiba.

bir mühendis çalıştıramamış mı koca takım.Lise okuyan bir öğrenciyi staja bile alsalar böyle bir sorun olmazdı :D

ah windows ah... neren doğru ki....

Mac alın güncellemelere para verin. En kullanıcı dostu linux ve Windows

Eğer yenselerdi böyle bir itirazda bulunmazlardı. =) Ayrıca herkesin ortak sorunu windows güncellemeleri. biranda ortaya çıkar ve sistemi yavaşlatır ha birde bilgisayarı yeniden başlat. der.

Win8 kullansalarmış böyle bir sorun yaşamazlarmış.

Bende Önemli Bişey Sandım..La Fake Attınız Chip Online.

Çare GNU/Linux, çare ÖZGÜR YAZILIM !

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir