Windows Insider Programı tarih yazıyor!

Microsoft'a "en vahşi rüyalarımızda bile bu kadarını beklemiyorduk" dedirten Windows Insider Programı, tarih yazmaya devam ediyor!

Windows Insider Program, 2. yıldönümünü kutluyor!

Microsoft'un Windows Insider Programı'nı başlatmasının üzerinden tam iki yıl geçti. Firma söz konusu programı, Windows işletim sisteminin geliştirilme sürecinde kullanıcılardan gerçek zamanlı olarak geri dönüşler alabilmek adına uygulamaya koymuştu.

Windows Insider Programı, bu programa üye olan kullanıcılara Windows 10 mimarilerini indirme olanağı tanıyor. Microsoft böylece bu güncellemeler herkese sunulmadan önce olası bug'ların düzeltilebilmesini sağlıyor.

Microsoft söz konusu programı kullanıma sunmadan önce ön izleme havuzunda yaklaşık 250 bin test kullanıcısının olmasını bekliyor, bu rakamın en fazla 400 bine kadar çıkacağını tahmin ediyordu. Bir önceki Windows Insider lideri Gabe Aul, geçtiğimiz yıl yaptığı bir açıklamada bu programın ulaştığı kullanıcı sayısını "en vahşi rüyalarında" bile beklemediklerini belirtmişti.

Microsoft en yeni istatistikleri henüz kamuoyuyla paylaşmasa da, Eylül 2015 itibariyle yayınlanan raporda Windows Insider'ların sayısının 7 milyona ulaştığı ortaya çıkmıştı.

Cenk Atlı

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Sonuç yine hüsran ama:) Bence Windows 10 kullanan herkes test sürüşünde. Neyse ki Linux dağıtımları var, bunların kapısında yatmıyorum.

@06 Ekim 2016 09:46 o zaman bu haberde işin ne

@06 Ekim 2016 18:16 Ne alaka? Haber okumakta mı yasak? Düşüncemizi özgürce açıklayamaz mıyız? Sakın baskı uygulamaya kalkışmayın. İstemeyen benim yorumumu okumasın, bu iş bu kadar basit.

Ne yapsın vatandaş? Her sürüm, vaat edilenden sonra çıkıyor, gecikiyor, defalarca erteleniyor. Windows 10 sürümünün yayınlanma sürecini herkes hatırlıyordur, ha bu gün ha yarın... İnsanlar kullanabilmek için programa dahil olmak zorunda kaldı. Bu rakamlar kanaatimce bir başarının değil, yazılımsal beceriksizliğin delilidir.

Bir de şu var. Korsan kullanmak istemeyen kullanıclar bu programa katılmış olabilir.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir