Windows kan kaybediyor

Yapılan son araştırma, yılların Windows'uyla ilgili çarpıcı bir gerçeği ortaya çıkardı...

Windows kan kaybediyor

Akıllı telefonların yaygınlaşmasıyla beraber kullanıcılar da artık internete girmek için bilgisayarlarını değil, hemen her yerde yanında taşıdıkları bu mobil cihazları kullanıyor. Yapılan son araştırma da, aslında bu durumu çok çarpıcı bir şekilde gözler önüne seriyor.

Chitika Insights isimli bir şirketin yayınladığı son araştırma raporuna göre Windows tabanlı tarayıcılardan internete giren kullanıcıların oranında ciddi bir düşüş var. Ağustos 2011'de internete Windows üzerinden giren kullanıcıların oranı yüzde 78.3'ü bulurken, tarih Şubat 2012'yi gösterdiğinde bu oran yüzde 71.4'e kadar geriledi.

Araştırmanın bir diğer çarpıcı sonucu ise Apple'ın iki işletim sistemi olan iOS ve Mac OS arasındak değişimi gösteriyor. Buna göre iOS üzerinden (yani iPhone veya iPad üzerinden) internete giren kullanıcıların oranı 8.15'i bulurken, Mac OS'ta ise bu oran yüzde 7.96 oldu.

Aslında hem Windows hem de Mac OS üzerine yapılan bu araştırma, mobil internetin gün geçtikçe popülerleştiğinin de göstergesi...

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Ben bu araştırmadan şüpheliyim çünkü adam dışarıda telefondan, evde bilgisayarından giriyordur.Kim evde bilgisayar varken telefondan girer ki ?????

Bakalım Microsoft, yıllarının tecrübesiyle Apple'ın bu yükselişini durduracak mı?

her zaman bilgisayar iyidir. mobil cihazlar bana saçma geliyor

Benim babam da cep telefonundan (Xperia X10) internete giriyor.Ama ben Pc'mi kullanıyorum.Telefonda Pc'de yaptığım her şeyi yapamıyorum.

Böylesi daha iyi, bilgisayarı bilgisayar olarak kullanmayan kişiler fazladan enerji tüketmeyecek demektir.

Bu sorun windowstan kaynaklı değil. Apple'ın başarısıdır. Apple artık pazarlamayı daha iyi yapıyor, telefonda kazandığı başarı diğer ürünlerine de yansıyor.

pc kullanıcılarıda ie kullanmıyorki. windows kendinimi avutuyor ne? firefox chrome opera safari midori maxthon rekonq ie sıralama bu şekildedir kesin. ama hakkını yemeyelim chrome veya firefox indirmek için kullanılan en tarayıcı ie:)

Mobil cihazlar ne kadar gelişirse gelişsin boyut sorununu aşamayacaklar. Kim monitör yerine küçücük telefon ekranıyla nete girmek ister.

araştırmayı yapan bi halttan çakmıyor tamam evde PC yerine telefondan internete giriyorum ama oda bataryası bozulduğundan yemek masasında notebook istemeyen şahıslarla oturuyorum... androidli netbook için bile izin yok...

"Bakalım Microsoft, yıllarının tecrübesiyle Apple'ın bu yükselişini durduracak mı?"

Apple bilgisayar şirketi Microsoft ise yazılım. Ben sizin dediğinizde ziyade iki birleşsin derim! :D

Mobil internet kullanımı artsında firmalarda fiyatları biraz aşağı çeksin 1gbtı 30 tl

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play