Windows Live Messenger'ın şaşırtan gerçekleri

Windows Live Messenger 10. yılını kutlarken; MS yazılımı hakkında çok ilginç gerçekleri açıkladı...

Windows Live Messenger'ın şaşırtan gerçekleri

Microsoft'un anlık mesajlaşma yazılımı Windows Live Messenger 10 yaşında. Milyonlarca insanın günlük yaşamının ayrılmaz bir parçası haline gelen bu yazılım halen Türkiye dahil 59 ülkede ve 36 dilde en çok kullanılan anlık mesajlaşma yazılımı olarak hizmet veriyor.

Windows Live Messenger, 330 milyon aktif kullanıcısı ile dünyanın en büyük sanal topluluklarından birini oluşturuyor. Windows Live Messenger kullanıcıları el ele tutuştuğu takdirde dünyayı 12 kez saracak bir insan zinciri oluşturabiliyor.

Mevcut kullanıcı kitlesi ülkelerle karşılaştırıldığında Çin ve Hindistan'dan sonra dünyanın en büyük üçüncü nufusuna sahip olan Windows Live Messenger, 306 milyon nüfusa sahip ABD'den bile daha kalabalık bir insan topluluğuna ev sahipliği yapıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Anlık mesajlaşmada zaten King, Live Messenger. Sunduğu imkanlar olsun, yenilikler olsun kullanıcılara hitap eden bir yazılım. Kullanım kolaylığıda bir okadar hoş. Görseli kullancıya göre şekillenen yazılım bu sayede dahada hoş bir durum alarak kullanıcı kitlesini arttırıyor. Konuda yazılan gerçekler cidden şaşırtıcı. :)

Teşekkürler CHİP Online !

kaç milyon kişi nin 10'ar tane hesabı wardır ajjuibua

bu msn messenger olmasa kıbrısta okuyan biraderle aylık 1milyar fatura öderdik msn varda bişi ödemiyos oda kamera mikrofon seti aldı bende saatlerce görüntülü konuşuyoruz hiç özlem cekmiyoruz burda pstn üzerinden görüşmedigimiz için telekom şirketi zarar ediyor fakat bu benim karım))

hadi google bu rakamlara sıkıyosa ulaşsın bakiyim.

Google en azından kilitlenmiyor, video görüntüsü donmuyor. On kat daha iyi. Zaten herkes facebook'a geçmiş, messenger'ım bomboş, kullanıcı sayısı çok tabiii, hotmaili olan herkes messenger üyesi kabul edilirse böyle yanıltıcı rakamları konuşuruz. GMail on kat daha iyi.

Dün 20:56
gmail bir dene

Teşekkür ediyoruz ms'ye bu gereksiz bilgiler için, biraz işe yarar işlere bakıp teslim edilmemiş mesajları gönderilmiş gibi gösterip ertesi gün teslim edilemedi demesine bir çözüm bulsalar yada gönderilmek istenen her dosyayı bir tehditmiş igib görmesine bir son verseler vs. 20 senede geçse bişiye benzemeyecek bu msn, bir an önce google yaygınlaşsada işkenceden kurtulsak!

Sen de yorum yaz

Bu konuda okuyacaklarınız
1
Windows Live Messenger'ın şaşırtan gerçekleri
2
CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir