Windows'lu cihazlar için dokunmatik ipuçları!

Windows 8'li dokunmatik bir cihaza sahipseniz, bu dokunmatik özellikleri mutlaka bilmelisiniz!

Oynat Windows 8'in dokunmatik işlevleri! Windows 8'li dokunmatik bir cihaza sahipseniz, bu dokunmatik işlevlerinden haberdar olmalısınız!

Windows 8 ve Windows RT'li tabletler, parmakla kullanıma yönelik birçok hareketli denetim sunuyorlar. Bu hareketler, iOS'takinden veya Android'dekilerden tamamen farklı. Bu yazımızda Windows'lu tabletinizi kullanırken çok işinize yarayacak dokunmatik ipuçlarını sizlerle paylaşacağız.

iPhone ve iPad kullanıcıları, senelerdir cihazlarının dokunmatik işlevlerini neredeyse gözleri kapalı kullanıyorlar. Windows 8 ve Windows RT'de ise dokunmatik alanında önemli değişiklikler var. İşletim sisteminde kutucuklar ve menü çubukları, dokunmatik için tasarlanmış ve bir takım parmak hareketleriyle farklı işlevleri çağırmanız da mümkün. Ancak öncelikle bu hareketleri bilmeniz gerekiyor.

Windows'lu cihazınızın desteklediği parmak hareketlerini öğrendiğinizde onu kullanmanız çok daha eğlenceli bir hal alacak. Örneğin arama işlevini bir hareketle açıp kişilerinizi arayabilecek, sadece birkaç hareketle yakaladığınız müthiş kareyi e-postayla arkadaşlarınıza gönderebileceksiniz. Windows'lu tabletinizde Internet Explorer ile gezinmek de hiç olmadığı kadar keyifli.

Windows 8 ve RT'deki en temel 10 hareketi galerimizde sizlerle paylaşıyoruz. Başlamak için buraya tıklamanız yeterli. Ya da, yukarıdaki videoyu izleyerek de, makalemizdeki her şeyi, uygulamalı olarak görme şansına sahipsiniz...

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

çok güzel bir video.emeğe sağlık:)

berna hanım çok güzel anlatmışsınız.

Hı hiç de güzel anlatamamış. Beğenmedim. ( 2. kez izliyorum :D)

çok yararlı bir tanıtım olmuş,berna hanım sizi de sempatinizden dolayı kutlarım.EDA TURAL.

Berna Hanım; gerçekten çok sevimli bir bayansınız! Başarılar diliyorum... <Cleverman>

Berna hanım sempatinizle büyülüyorsunuz resmen,videoyu izlerken de büyük keyif aldım,devamını bekliyorum. Teşekkürler :)

güzel bir anlatım sayılır

Berna hanım devamını bekliyoruz <sumka>

ekranda hoş görünsün diye metin ezberletilmiş teknoloji özürlüsü bay-bayanları çıkarmayın arkadaş.

8.1 ile gerçekten daha iyi oluyor RT

Memlekette ne kadar abaza var be . Hiç laf etmeyin,başka videolara hayatta böyle yorum yapmazsınız burada canım-cicim en azından bu kadar belli etmiyin aga :)

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir