Windows mağazaları gaza bastı!

Yetersiz kaldıkları için eleştirilen Windows Phone ve Windows 8 mağazalarında bir şeyler oluyor!

Windows mağazaları gaza bastı!

Microsoft, Haziran 2012'de, Windows Phone Store'un 100.000 uygulamaya ulaştığını duyurmuştu. Geçtiğimiz haftasonu ise şirket, markette yer alan uygulama sayısının 200.000'i geçtiğini açıkladı.

Duyurunun yapıldığı blog yazısına göre, Windows 8 uygulamaları için kullanılan Windows Store'da ise, günde 12 milyon uygulama alım satım işlemi gerçekleşiyor. Tabii ki bu sayıya, uygulamaların içerisinde yapılan küçük alımlar da dahil.

Microsoft ayrıca, ister Windowsp Phone 8 olsun, ister Windows 8 olsun, uygulama geliştiricilere yardımcı olmak adına daha fazla yardım edebileceğine dair ipucu da vermiş bulunuyor. Blogda yazan bilgilerden biri şu şekilde: "Yeni yıl içerisinde, uygulama geliştirmeniz sırasında kullanıcılara ulaşmanızı sağlayacak yeni ve yaratıcı yollar tanıtacağız."

Microsoft, Noel'den önce yayınlanmasını istedikleri Windows 8 ve Windows Phone 8 uygulamaları üzerinde çalışan geliştiricilerin bu günlerde kayıtlarını yaptırmaları gerektiğini söylüyor. Yılbaşı için hedeflenen uygulamaların ise 20 Aralık Cuma gününden önce kaydedilmeleri gerekmekte.

Bu duyuruların yanı sıra, blogda, geliştiricilerin uygulamalarını nasıl ilgi çekici yapabilecekleri konusunda da bilgilere yer veriliyor...

Levent Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Windows phone gelişiyor, geleceğin işletim sistemi, önü açık

Mağazada hiç bir eksik kalmadı. S3 kullanırken kullandığım uygulamaların büyük bir kısmı mağazada mevcut. Hatta Google play da bulamayacağınız uygulamalar bile var.

Bomba gibi geliyor

Evet Windows Phone'daki gelişmeyi ben de farkediyorum

Bence market konusunda Bi sıkıntısı kalmadı her şeyiyle mükemmel. artık Windows Phone dışındaki sistemler haram.

Uygulama almak için bile (ücretsiz uygulamalar dahil) bir e posta adresi ile giriş yapmanızı istemesinin ne kadar berbat bir durum olduğunu söylememe gerek var mı ? Uygulamaların kullanılmamasının sebeplerinden biri de bu dur. Bilge Baykuş / Wise Owl

ve android batar.

Windows phone = ÇÖP

instagram var mesela. eksik eksik dedik. ama mağazada 6tag gibi bir alternatifi var. beğenmiyorsan gider onu kullanırsın. güzel bir şey bu. whatsapp güncellemelerle düzeltiliyor. daha yolu var kabul ama son günlerde sürekli yeni uygulama çıkıyor. hızlandı. bildirim sorunu kalmadı. bildirim merkezi ve denetim çubuğu gelecek... 5 ay önceki haline bakıyorum. bir de bugün bakıyorum. gerçekten çok yol aldı wp.

mağaza artık gayet yeterli bence. 10 aydır win8 kullanıyorum mağazadaki gelişim hızı gerçekten çok iyi. popüler uygulamaların çoğu 8.1 ile beraber win8 ede gelmeye başladı.

Rekabet her zaman son kullanıcıya yarar. WP8'in Android ve iOS'a bir alternatif yaratması çok iyi oldu. WP8 için "çöp" diyen teknoloji cahillerine aldırmamak gerek. Öte yandan tüm mobil işletim sistemleri kendi mağazalarından ücretli ya da ücretsiz bir şey indirmek için abonelik ister. Bunun eleştirilmesi çok saçma.

açil almam lazım wp bir telefon

Şu an lumia 820 wp 8 kullanıyorum sonraki tekefonum ya 1020 ya da 1320 olacak

Şahsi kanaatim microsoft şu ruhsuz kutu arabiriminden kurtulmalı. en iyi arabirim tasarımına androidin sahip olduğunu düşünüyorum..

Şaka mı bu? Android'in görsellikten çok uzak ara yüzü sebebiyle Windows Phone'a geçtim. Şık, farklı, basit, renkli ve ciddi bu kelimeleri tek arayüzde buluşturmak çok zor ama Microsoft yapmış. 2. iOS 7 ve Blackberry 10, 3. Android HTC ve Android Sony, 5. Android LG, 6. Android Samsung...

2014 WİNDOWS PHONE yılı olacak gibi görünüyor

Bende bir lumia 720 kullanıcısı olarak gerçekten Windows un mağaza da geliştiğini gördüm her gün kontrol ettiğim mağaza hızla gelişiyor ve mağazadaki uygulamalar hızla güncelleniyor buda Windows gibi bir işletim sisteminin hızlı bir şekilde gelişmesini ve yeniliklere açık olmasını sağlıyor yakında gelecek olan GDR 3 Black güncellemesi ile Windows işletim sistemi daha stabil bir sistem olacak ben lumia 720 gibi bir cihaz kullandığım için çok memnunum ..

Wp alacak arkadaşlar en guçlu telefon L820 neden derseniz cpu gpu 920 925 1020 ve 820 de aynı ve 1gb ram var hepsinde (1020 hariç onda 2gb) ancak 920 925 1020 768x1280 ekran çozunurluk içeriyor bu daha fazla netlik detay demek aynı zamanda daha fazla guç demek ancak aynı donanımla L820 400x800 çözünürlüklü anlıycanız en akıcı şekilde wp L820de oyun olsun program olsun en hızlı kesintisiz L820 önerim ben L1020 kullanıcısıyım ancak L820 kadar akıcı oynayamıyorum(bazı oyunları)ayrıca çözünürlük kuçuk ekranda çokta önemli değil onu belirteyim aradaki farkı anlamak için baya bi yormalısınız kendinizi

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir