Windows Media Center'ın "kaçak" sürümü çıktı

Microsoft'un "gömdüğü" Windows Media Center'ı mezarından çıkardılar; Windows 10'a kurdular!

  • Onur Seven
Windows Media Center'ın "kaçak" sürümü çıktı

Microsoft'un yeni nesli işletim sistemi ile birlikte tarihe gömdüğü Windows Media Center'ın Windows 10 üzerinde çalışabileceği ortaya çıktı. My Digital Life forumundaki bazı kullanıcılar Windows Media Center yazılımını bir yamayla (patch) Microsoft'un en son işletim sisteminin üzerinde çalıştırabildiler.

Geçici çözüm ilk olarak WindowsBlogItalia web sitesi tarafından farkedildi. Sayfada Windows Media Center'ın Windows 10 üzerinde nasıl çalıştırılabileceğini anlatan bir rehbere yer verilmiş durumda.

Bu "resmi olmayan" Windows Media Center sürümüne çok fazla sevinmeden önce aklınızda tutmanız gereken birkaç şeyin olduğunu hatırlatalım. Kurulum aşamasının kayıt defteri (registry) düzenlemesi içerdiği göz önüne alındığında güvenlik garantisinin olmadığı söylenebilir.

Windows Media Center'ın bu sürümünü yüklemek yerine farklı alternatiflere yönelebilirsiniz. NextPVR ismindeki yazılım sizlere TV kayıt işlemi için ücretsiz olarak hizmet verebilir. Medya dosyalarını oynatmak içinse Kodi ve MediaPortal programlarından yardım almanız mümkün. Tüm bunlara rağmen hala WMC özlemi duyuyorsanız Windows 7 veya 8'e dönüş yapabilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

win 7 nin gadgetlerde çalışıyor kulanıyorum win8RPsidebar4win8RTM aratın kurun isteyen varsa. şu win 10 dvd player da ins bulup tüm sürümlere kurulabiliyor. 70milyon slow ring beta tester 7milyonda fastrin beta testeri var şuan ms nin bu win 10 betadır final değil, win server nezaman finale ulaşırsa win10 finalde aynı sürüm numarasını taşır.

Kodi varken ne geregi varki o hantal seye.

Bunu kullanan var mıydı ki uyandırmışlar.. Tarihin en gereksiz uygulaması

1 kere bile kullanmadım gereksiz bir eklenti iyi oldu kaldırdıkları w 10 dan

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost