Windows Mobile 6.5 geldi gelmesine ama...

Windows Mobile 6.5 nihayet piyasada: İşte Yeni mobil Windows'un yerden yere vurulma nedenleri...

  • Ümit Öncel
Windows Mobile 6.5 geldi gelmesine ama...
Windows Mobile 6.5 beklentileri karşılayamadı.

Microsoft'un, taşınabilir cihazlara uygun işletim sistemi Windows Mobile'a ne kadar güvendiğini biliyoruz. Özellikle de Win Mobile 6.5 bu konuda bilişim devi için önemli bir yere sahip. Yeni mobil işletim sistemi piyasa çıkmasına çıktı ama dünya çapındaki bilişim uzmanlarının beklentilerini karşılayamadı.

Windows Mobile 6.5'a gelen en büyük eleştiri, beklendiği kadar çok yeniliğe sahip olmaması. Pek çok kişi 6.5 ile 6.1 sürümleri arasındaki farkın çok az olduğu görüşünde. Hatta Zune HD'nin bile WM 6.5'ten çok daha iyi bir işletim sistemi sunacağını söyleyenlerin sayısı az değil. WM 6.5'in simgelerinin ve yerlerinin değiştirilememesi de diğer bir eleştiri konusu oldu. Klasör yaratmanın mümkün olmaması ise bir işletim sisteminin en temel özelliklerine bile sahip olmadığı şeklinde yorumlanıyor.

WM 6.5 ile ilgili olumlu yorumlar da yok değil. Bunların başında ise iş dünyasını ilgilendiren uygulamalar geliyor. Exchange 2010'un WM 6.5 tarafından destekleniyor olması en büyük avantajlar arasında sayılıyor. Önceki WM sürümlerine göre daha hızlı olması da öne çıkan artılardan. Fakat pek çok uzman WM 6.5 yerine asıl WM 7'nin beklentileri karşılayabileceği görüşünde.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

Elbette. Windows Mobile 7 ile büyük değişiklik yaşanacak. O zaman göreceğiz değişim nasıl olurmuş.

Wm6.5 mi önceki sürümlerden hızlı? Güldürmeyin insanı !

işletim sistemleri evrimlerini tamamlamaya başladı diyebiliriz. ihtiyaçları yeteri kadar karşılıyor. mail-internet-chat-adres defteri-oyun-video-müzik-fotoğraf daha ne olsun. bu yüzden hep birbirlerine benzemeye devam edecekler.

asus p320 mob.tell var,windows 6.1 buna Androit yukleme imkanim varmi acaba bilen varsa yardimci olabilrimi tesekkurler

ben aldıgım telefon makinasına işletim sistemi secme özgürlügü istiyorum bakarım androit güzel hemen satıcıda usb kabloyla 10 dakkada yükletirim baktım begenmedim win mobile oda olmadı simbian olamazmı hemde ne güzel olur telefon firmaları anlaşsın yazılımcıyla bayi satar ken programı kursunda versin bide sistem sayısından 2 fazlada yükletmee hakkı versin ömür boyu belki benden sonraki sahibi degişik bi sistem kullanır diye....

sevgili chip asus p320 mob.tell var,windows 6.1 buna Androit yukleme imkanim varmi,yok sa neden mumkunse nasil yapilir,bu konuda bir yazi hazirlarsaniz cok memnun oluruz,
tesekkurler

evet 6.5 build 20409 versionunu kullanıorum çok stabil oldukça hızlı kullanmayan lütfen yorumda yapmasın... saygılar...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play