Windows Mobile için son gün 9 Mayıs!

Microsoft'un emekter işletim sistemi, yolun sonuna resmen geldi! İşte Microsoft'un uyarısı...

Windows Mobile için son gün 9 Mayıs!

Microsoft'un eski mobil işletim sistemi Windows Mobile için yolun sonu göründü. Bir kaynağa göre Microsoft, Windows Mobile cep sahiplerine Windows Mobile 6.x Marketplace'in kapatılacağı konusunda uyarı e-postaları gönderiyor.

Microsoft, Windows Mobile kullanıcılarına uygulamalarını 9 Mayıs'a kadar güncellemelerini öneriyor. Kullanıcılara bu tarihe dek ihtiyaç duyabilecekleri uygulamaları indirmeleri de öneriliyor. Microsoft'un bu kararı, Windows Mobile'ı tamamen bırakarak Windows Phone 7'ye ağırlık vereceğinin bir işareti.

Microsoft, Windows Phone'ları ile henüz piyasada kendine önemli bir yer edinemese de Nokia'nın Lumia cihazlarının Microsoft'a yardımcı olacağı düşünülüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

zaten oyun+uygulama sayısı toplasan 100 geçmez. hiçbiri de bir işe yaramıyor,çoğu deneme sürümü. varsın kapatsın ..

zaten oyun+uygulama sayısı toplasan 100 geçmez. hiçbiri de bir işe yaramıyor,çoğu deneme sürümü. varsın kapatsın ..

bu kararla microsoft ipini çekti. zaten can çekişen wp7li telefonlarda yakında gelecek olan win8 ile çöpe gidecek, ve win8 hüsranı yaşayacak. apple biraz fiyat kırar ise ve android tabletteki performansını arttırırsa windowsun sonu geliyor demektir.

kullanan mı var sanki :)

hahaha microsft (devamını da oku)

bundan 2 yıl kadar önce Omnia 2 aldım fiyatı o zamanlar 1.300 tl civarı bayağı büyük bir para benim için öğrenciyiz ardından bir 6-7 ay kadar sonra wp 7 çıktı ve benim omnia 2 desteklemedi nooldu gitti benim 1.300 zaten belliydi destekleme me nedenleri ne ;

yok efendim illa belli bir tuş sayısı olacakmış o modeller geride kalmışmış ve ben artık size yalnızca gülüyorum

hahaha microsoft

omnia alarak bende mağdur oldum kusura bakma microsoft bidaha cepte yanından bile geçmem

doğru bir karar

p552w ile 6.1 ve 6.5 eziyetini 1 sene çektim , her ne kadar telefon donanımsal olarak iphone 3gs le başabaş olsada ,wm deki performans inanılmaz kötü idi , Wm 6.xx e 4ay katlanabildim o kadar kötüydü ki bir hevesle smartphone a ilk geçişimde nefret ettirdi Bir kez olsun asus güncelleme yapmadı ve sadece Türkiye romunuda sitesinde sunmadı, onu satıp iphone 2G aldım ve kesinlikle akıllı telefon budur dedim, Bir daha ne microsoft nede asus mobile ,tövbe...

windows mobile ve phone nah

ben şuan htc touch 2 kullanıyorum aslında telefonumdan memnundum ancak microsoft çok hatakı strateji izliyor.Önce my phone servisini kapattılar şimdide marketplacesı (zaten bir işe yaramıyor ) bir daha asla windows işlwtim sistemli bir cihaz almam..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir