"Windows Online" için geri sayım başladı!

İnternetten çalışacak Windows servisinden gelen son haber, işin ciddiye bindiğini gösteriyor!

  • Cem Şancı
"Windows Online" için geri sayım başladı!

Microsoft'un, online olarak çalışacak Windows servisi için iş ilanları medyada yayına başladı. "Windows as a Service" olarak isimlendirilen proje bir süredir Microsoft'un yol haritasında yer alıyordu ancak Microsoft'un giderek daha fazla bu projeye odaklandığı fark ediliyor. Bu da, online servisler konusunda uzman olan yeni CEO'nun şirketteki politika değişiminin bir işareti olarak kabul ediliyor.

İş ilanında ise Windows as a Service projesinde çalışan ekibin yeni ekip arkadaşları aradığı belirtiliyor ve yeni uzmanların, üçüncü parti geliştiricilerin Windows'a uyumlu uygulamalar geliştirebilmesi için çalışmalar yapacağının altı çiziliyor. Yani Microsoft, online Windows servisini kısa süre sonra üçüncü parti gelitiricilerle de paylaşmaya hazırlanıyor. Bu da yeni Windows hakkında daha fazla bilginin dışarı sızacağı anlamına geliyor. Bekleyip göreceğiz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

beklemeye dayanamıyoruz biran önce gelsin şu Windows harika olacak.

zaten satya nadella bulut servisinden sorumluydu boyle şeylere onem vermesi doğal

Online olan hiç bir şeyi seçmem ve kullanmam, verilerimi de saklamam, şifrelerimi de...

@04 May 2014 15:51 Aferin sana. Sanki adamların yaptığı Windows'u falan kullanmıyor, ona şifrelerini girmiyor muşsun gibi. İsteseler akşam ne yediğine kadar öğrenebilirler, belki de yapıyorlardır. Ama olay şu ki sen çok önemli biri misin?

@04 May 2014 19:51 Ben kendi seçimimi söyledim. Herkesin kararı kendini bağlar dostum.

Online olması çok iyi olucak

@1 haklı online güvenli olmaz

Korsanın önüne geçmek için önemli bir adım olacak bu Windows. Zaten ilerleyen yıllarda işletim sistemlerinin bağlantısız çalışacağını düşünmüyorum.

Bizde ttnetin bağlantısı varken değil online işletim sistemi çalıştırmak online mario bile zor oynarız

@05 May 2014 00:49 Tam 2 saattir bu siteye giremedim. Google, Yandex gidiyor, Ixquick çalışıyor, şimdi düzeldi. Sağol TTNet... İyi ki eline düştük. kader mahkumlarınız.

Sen de yorum yaz