Windows Phone 7.8'in çıkış tarihi belli oldu

Herkes onu dün bekliyordu ama yapılan açıklama, daha çok bekleyeceğimizi gösteriyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone 7.8'in çıkış tarihi belli oldu

Microsoft, ilk olarak Haziran ayında gösterdiği Windows Phone 7.8 hakkında bugüne dek hemen hemen hiçbir şey söylememişti. Ancak şirket sonunda sessizliğini bozdu ve Windows Phone 7.8'deki yenilikler ve mobil işletim sisteminin çıkış tarihi hakkında konuştu.

Windows Phone 8'e yükseltilmeyen ceplere Windows Phone 7.8 ile yeni giriş ekranı ve bir dizi yenilik getiren güncelleme, Microsoft'un blog'unda yaptığı açıklamaya göre kullanıcılara daha fazla arayüz rengi seçeneği sunacak. Microsoft, güncellemenin "2013'ün başlarında mümkün olduğu kadar çok cebe" geleceğini söylüyor. Dolayısıyla güncellemeyi bekleyenlerin biraz daha sabretmesi gerekecek.

Blog yazısı, güncellemenin tüm WP7'li ceplere gelmeyebileceğini de ima ediyor. LG Optimus 7'ye WP7.8'in gelmeyeceğini biliyorduk, ancak listeye farklı cihazların da eklenip eklenmeyeceğini bilmiyoruz.

Bunun yanında blog'da Windows Phone 7.8'li yeni ceplerin de piyasaya sürüleceği onaylandı. Nokia Lumia 510, Alcatel OneTouch gibi WP 7.8'li ceplerin çıkmak üzere olduğunu ise önceden biliyorduk.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

WP8 varken niye?

@30 Kas 2012 17:35 daha çok satmak için bir kaç makyaj al sana reklam "yeni ürün" yenisini alın size yenisi yakışır paranızı harcayın demeye getiyorlar aynı windows 8 gibi ben xp kullanıyorum ne farkı var win 8 ile xp nin ram canavarı win 7 mi kullanayım

@30 Kas 2012 17:35 açıklamayı vermişler zaten "Windows Phone 8'e yükseltilmeyen ceplere " bazı telefonların donanımı yeterli olmayabilir belki.

@30 Kas 2012 17:35 çünkü adamlar hep üst segmente çalışmıyo wp8 li bir cep in minimum donanım gereksinimleri fiyatı yükseltiyor fakat herkes son model bir cep istemiyor. şu an android 4.2 çıktı diye alt sürümleri kullanan cihaz çıkmıyormu sence?

@30 Kas 2012 17:35 android gibi olmadığı için windows phone 7.5 e destek bu...

İşte bu yüzden Apple'ın sadık müşterisi çok. Adamlar 3,5 yıl önce sattığı telefona bile güncellemelerini getiriyor.

@01 Ara 2012 00:47 Getiriyorlar ama ölüm! Sırf bunu dedirtmek için o eski cihaza iOS 6 yüklettiriyorlar ve öyle böyle kasmıyor... Hadi diyelim çok kasıyor, Apple sürüm düşürmemize izin vermiyor :( İyi ki jailbreakçiler var, yoksa 3GS'imi sinirden parçalardım. SHSH kaydı aldım yedeğim var ya peki normal kullanıcılar?

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play