Windows Phone 7 üreticileri!

Microsoft Windows Phone 7'yi kimler üretecek belli oldu! İşte destekleyen markalar...

  • Ali Güngör

Microsoft sonunda beklenen resmi açıklamayı yaptı. Windows Phone 7 işletim sistemi kullanan cep telefonlarını hangi markalar üretecek belli oldu.

5. ve son isim olarak Asus eklendi. Şu an listede HTC, Samsung, LG, Dell ve Asus var. Üstelik Asus, LG ve Samsung prototiplerini hazırladılar. Bu üçlü, Dell ya da HTC'den daha önce Windows Phone 7 cep telefonları piyasaya sürebilirler.

Uzmanlara göre Asus'tan sonra küçük bir üretici de katılabilir.

Motorola'nın ağırlığını Android'e vermiş olması, destek ihtimalini düşürüyor. HP, Microsoft ile iyi geçinse de Palm'i aldı ve cep telefonlarında PalmOS kullanması bekleniliyor. Nokia ve Apple ise zaten işletim sistemleriyle ve ürünleriyle rekabet halindeler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Sony Ericsson ?

tğrkiyede satmıyacakmış ama microsoft :(

eskı telden yukseltme olsa keske

Türkiye'de win phone 7 satılmaz ise edipçiftçi kafayı yer :D

Türkeiye'de Android işletim sistemli cep telefonu satılmasını istiyoruz. Cem Uzan sağolsun, Motorola'ya kazık attıktan sonra Motorola Türkiye'ye adımını atmaz. Başka markalar da Android'e geçmeli.

win 7 phone'dan beklentilerimiz büyüktü ama a'dan z'ye win 7 phone haberini okursanız eksiklerinin bol olduğu iphone os'un ilk halinin isim değiştirmiş olduğunu göreceksin win 7 phone olarak (:

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play