Windows Phone 8.1'den ilk görüntü!

Windows Phone'un en yetkili isminin paylaştığı ekran görüntüsü, 8.1 ile ilk tanışmamız olabilir!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone 8.1'den ilk görüntü!
Büyütmek için resme tıklayın

Windows Phone 8 kullanıcıları şu sıralar GDR2 güncellemesini iple çekiyorlar. Ancak görünüşe bakılırsa platform için bir sonraki büyük güncelleme, bir yerlerde test edilmeye çoktan başlanmış.

Sağdaki ekran görüntüsünün kaynağı, Windows Phone'un başındaki Joe Belfiore'dan başkası değil. Görüntüdeki alışılmadık detay ise üst taraftaki sinyal gücü, Wi-Fi bağlantısı ve diğer simgelerin solda gruplanmış olarak gösterilmesi. Bu simgeler Windows Phone 8'de ekranın üzerinde, daha dağınık bir biçimde gösteriliyor.

Belfiore'un Twitter'da gösterdiği Windows Phone giriş ekranı, Windows Phone 8.1'in giriş ekranı olabilir. Sanırız WP 8.1'i test edecek insanların başında Belfiore'un gelmesi şaşırtıcı olmaz. Bunun yanında Windows Phone patronu, bu paylaşımının çok şey belli etmediğini düşünerek WP 8.1'in görüntüsünü ortaya çıkarmış olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

şunlar olmadan 8.1 gelirse fena söverim, aklında bulunsun microsoft. 1- mesajı sadece titreşim aramayı zil+titreşim yapamıyoruz. 2- wifi-bluetooth gibi bağlantıların kısa yolu yok. 3- otomatik ekran döndürme. bunlar basit şeyler. en azından bunları yap.

@13 Ağu 2013 18:55 Şimdi aga o dediğin özellikler, piyasada ki tüm popüler işletim sistemlerinde var. Windows Phone'da olursa Windows Phone'un diğerlerinden ne farkı kalır ki(!)

@13 Ağu 2013 18:55 tamam, hemen hallediyoruz.

@13 Ağu 2013 18:55 2. dediği mağazadan bulabilirsin :)

Bu tür haberler yapıpda insanı kanser etmeyin yaa zaten daha gdr2 gelmedi lanet olsun iyice soğudum wp'den :(

@13 Ağu 2013 19:04 2 hafta önce nokialara geldi htclere 1-2 ay önce gelmişti bile...

@13 Ağu 2013 20:31 PEKİ BİZ ÜVEY EVLATMIYIZDA BİZE GELMEDİ :"/

@13 Ağu 2013 19:04 nsu ile geldi ota ile gelmesi bekleniyor.

wp8.1 emin adımlarla geliyor

Anladığım kadarıyla insanlar WP8'den pek memnun değil... <Cleverman>

@13 Ağu 2013 19:12 Ben çok memnunum..

@13 Ağu 2013 19:12 Evet buradaki yazıya göre öyle bir anlam çıkıyor. Çoğunluğu bilmem ama bence uygulama zenginliği arttığında android e darbe vurabilecek tek platform.

keşke bi değişiklik görseydim..

Umarım bildrim merkezinin bir işaretidir bu.

Bildirim merkezi yapsalar bile sadece görüntüde olacak iOS ve Android'deki gibi herieyi saniyesinde göstermeyecek orda. Çünkü Windows Phone bildirimlere odaklı hazırlanmış bir sistem değil. Demedi demeyin beklediğiniz gibi bir Notification center'a asla kavuşamayacağız.

Bence Bütün Bunlardan Önce Mağazası Zenginleştirilmeli :)

@dead man senin dediğin uygulamasını önce yazıp işletim sistemini sonra yazmak... Eğer güncellemelerden bahsediyorsan gelişmeyen bir platformun milyon tane uygulaması da olsa işe yaramaz. Düşünsene Google deseki android mağazasındaki uygulama sayısı 2 katına çıkana kadar android i geliştirmeyeceğiz... sence bu daha mı iyi olur???

@dead man sistem düzgün çalışmassa mağazayı ne yapıcan??

LUMIA 520 VE WP8 inceledim zevk meselesi ama bu nasıl bir işletim sistemidir arkadaş ya" iyi tamam hızlı ama bir ahenk derinlik yok bana 3310 hissi uyandırdı.Kullanan birisi" klasör dahi açılmıyor"dedi ne derece doğru bilmiyorum.Elimde kullandıgım antika WM6.1 yüklü HTC nin bir cihazı işletim sistemi olarak daha çok hoşuma gidiyor.Ya bende bişi var yada millet hangi işletitm sistemini ne için seçeceğini bilmeden modaya uyuyor

@13 Ağu 2013 20:09 işletim sistemi bahane modaya uymak şahane :D

temennim 8.1 bir an önce yayınlanması. ufak tefek sorunlar ve popüler uygulamalardaki küçük sıkıntılar giderilirse bu androidin sonu olabilir ios a pek fazla birşey olmaz kullanıcısı belli.

alaycı üsluplu kardeşim, kardeşlerim. zil sesi denilen olan benim 10 yıl önce aldığım e200de var. otomatik döndermeyi de kapatamıyorum. yatakta mesaj atamıyorum. hiç koyma daha iyi. bağlantı kısayolları içinse 3. parti uygulamalara başvuruyorum.

win8 ve 8.1 benim başka işletim sistemi seçmeme neden olacak anlaşılan

ben çok memnunum. yeni bir sistem arkadaşlar yine bile çok iyi. yavaş yavaş daha iyi de olucak. tabi biraz hızlandırsalar daha iyi ?? ama android ve ios un ilk versiyonları ile bu wp8 in ilk versiniyonu karşılaştırarak karar vermek lazım. 3 sistemi de kullanmış Biri olarak soyluyorum wp8 guzel Bi sistem. beğenmeyen kişi tipini beğenmezse beğenmez o da zevk meselesi. diğer özellikleri güncellemelerle geliceğine emin olabiliriz. arkada dev gibi Bi firma var Microsoft bu kadar yatırımı batırmaz. şu anda da hyc 8x kullanıyorum çoook memnunum ??

şuanki halide gayet hoş..bundn sonra wp ve nokia forever :D:D

bu güzel değil wp8 daha güzel

Sen de yorum yaz