Windows Phone 8.1'den yazma rekoru!

Windows Phone 8.1 henüz indirilmeye bile sunulmadan, bu yeni özelliğiyle rekor kırdı!

  • Cem Şancı
Windows Phone 8.1'den yazma rekoru!

Windows Phone 8.1 güncellemesi çıkmadan rekorlar kırmaya başladı. İncelemelerde, sisteme yeni dahil olan Word Flow metin yazma yöntemi dünyadaki en hızlı mobil metin girişi yöntemi olabilir.

Windows Phone 8.1'de dikkatler sesli asistan Cortana'ya çevrilmiş olsa bile özellikle profesyonel kullanıcıların çok şikayetçi olduğu mobil telefonlarda zor ve yavaş metin girişi meselesini Word Flow yöntemiyle çözmeye çalışan Microsoft'un bu konuda başarılı olduğu dikkat çekiyor.

Guinnes Dünya Rekorları klasmanında bugüne kadar mobildeki en hızlı metin girişi 18.54 saniye idi. Windows Phone 8.1 ile yapılan denemelerde ise 18.43 saniyeye ulaşıldı. Guinnes Dünya Rekorları'nda Dokunmatik Ekranda En Hızlı Metin Girişi alanında rekor kırmak için "The razor-toothed piranhas of the genera Serrasalmus and Pygocentrus are the most ferocious freshwater fish in the world. In reality they seldom attack humans" metnini hatasız şekilde yazmak gerekiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

windows phone ilk önce ios u sonra androidi devirecek

buna en az bes dk ayirmam lazim yazmak icin :)

Ben o metni 1 saatte bile yazamam :) 10 yıldır SMS yazmadım :)

Bu klavyeden çok kişiyla alakalı çakma swveipe klayve bildiğin bi farkı yok

İnsan o metni normal el yazısı ile yazarken bile zorlanır.

Windows Phone 8.1 and iOS 7.1 = kalite....

Bu rekorun daha önce Samsung Galaxy S4'e ait olduğunu yazmama sebebiniz, Samsung'un imajını zedelemek istememek olabilir mi Sayın Editör ?

Yaa... işte Android ve iOS'in g*te gelme zamanı nihayet geldi...

2007 yılından beri iphone kullanıyorum her iki yılda bir kez telefon değiştirdim. bir uygulamanın hatalı bir şekilde kapandığını telefonun kilitlendiğini donduğunu bir işi yapmak için uğraştığımı bilmem android li bir telefon kullandım bir hafta kadar bunları gerçekten nasıl kullanıyorsunuz merak ediyorum. kıyaslamak bile mümkün değil

Sen de yorum yaz