Windows Phone 8.1'e Android'den alıntı

Microsoft, rakibi Google'ın Android'de yaptığını çok beğendi; aynısını Windows'ta da yapıyor!

  • Cem Şancı
Windows'a Android'den alıntı

Microsoft, Google'ın birkaç sene önce bulduğu zekice bir çözümden "esinlenmeye" karar verdi. Windows Phone telefonların üzerinde bulunan fiziksel-kapasitif arama tuşunu, ekranın içine sanal tuş olarak yerleştirmeye karar veren Microsoft, böylece fiziksel tuşun yarattığı maliyetten kurtulduğu gibi, kullanıcıları için de daha pratik bir çözüme kavuşmuş olacak.

Yeni sanal "arama" tuşları, yakında piyasaya çıkması beklenen Windows Phone 8.1 ile ortaya çıkacak. Elbette eski telefonlar, sistemlerini güncelleseler de fiziksel tuşlarını telefon üzerinden kaldırmaları mümkün olmayacak ancak Windows Phone 8.1 ile piyasaya çıkacak olan yeni telefonlarda artık fiziksel arama tuşu bulunmayacak.

Bu arada, Windows Phone 8.1'den konu açılmışken, Microsoft'un 1 milyar dolar "rüşvet" vererek Windows Phone ortamını desteklemesini sağladığı konuşulan Samsung'un, Windows Phone 8.1 ile çalışan bir Galaxy telefonu çıkarması ihtimali de bulunuyor. Bunun da Windows Phone 8.1 lansmanı ile ortaya çıkmasının, Microsoft için çok iyi bir reklam olacağı aşikar. Bakalım, söylentiler gerçek çıkacak mı?

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

rüşveti tırnak içinde yazınca anlamı kaybolmuyor. teşvik diye bi kelime var.

Gecen gun wp ozentisi dedigimizde androide mi ozgu sadece alakasi bile yok diyen arkadaslar umarim gercegin farkina varmissinizdir ;D

samsungdan çıksa çıksa ativ çıkar

Hayrlisi olsun diyelim ;)

Sanal arama tuşu nedir ya, fiziksel kalsın çok daha iyi. Aramak için bir de tuş mu arayacağız :) ayrıca Microsoft'un değil de diğerlerinin Microsoft'dan esinlendiğine kalıp koyarım :)

ekran tuşunu sevmiyorum. ekrandan yiyor.

samsung o rüşveti yerse android batar.

Sanal arama tuşu ilk iphonedan beri yok muydu?

E geri tuşunu da kaldıracak diyordunuz... Tuş kalmadı telefonda.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost