Windows Phone 8.1'e aylar mı var?

Bugün yarın gelecek gözüyle baktığımız Windows Phone 8.1, bu habere göre bizi biraz bekletebilir!

Windows Phone 8.1'e aylar mı var?

Microsoft, Windows Phone 8.1'i, geliştirici önizleme sürümü olarak bir süredir kullanıma sokmuştu ancak işletim sistemi güncellemesi resmen final sürümüne ulaşmış değildi. Güncelleme sadece geliştiriciler ve meraklı kullanıcılar için Beta sürümüyle kullanılıyordu.

Microsoft'un Güney Afrika ofisi ise yaptığı açıklamada, Güney Afrikalı Windows Phone 8 kullanıcılarının "önümüzdeki aylarda" Windows Phone 8.1 güncellemesini alacağını ifade ederek, güncellemenin final sürümünün, beklendiği gibi çok da yakında olmayabileceğinin ipuçlarını vermiş oldu.

Windows Phone 8.1'in ara yüzü hakkında Güney Afrika basınına bir de demo yapan Microsoft ofisi, kişiselleştirilebilir ana ekran, Windows ile çalışan cihazlarla senkronizasyon ve OneDrive gibi özellikleri bir kez daha gözler önüne serdi. Ayrıca,  Swype'a benzeyen yeni bir veri giriş yöntemi de demo sırasında tanıtıldı.

Bu haber her ne kadar sadece Günet Afrika'yı ilgilendiriyor gibi görünse de, Microsoft, güncellemeleri bölge bazlı değil, çoğu zaman cihaz bazlı dağıtıyor. Yani Güney Afrika'nın birkaç ay daha beklemek zorunda olması, bizim için de pek iyi haber sayılmaz...

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Bize ne g. Afrikadan finlandiya da yayınlandı onumuzdeki gunlerde yayınlanır boş haber yapma

Aslında Lumia 925 ve 1020 için Güney Amerika ve bazı İskandinav ülkelerinde güncelleme dağıtılmaya başlandı bile bu haber neye göre yapılmış insan hayret ediyor doğrusu

Telefonun eksiklerini giderecek update hala bekleniyor...

yo Lumia 925 e dağıtılmaya başlandı Finlandiya ve İtalya da

hani hazirandaydı?

Kim ne derse desin güncelleme apple'ın işi. Dediği saatte tüm dünyada indirilebiliyor.

@27 Haz 2014 23:21 bu eksiyi sana sıkı bir Apple ürünleri kullanıcısı olarak macbook pro'mdan veriyorum. os x mavericks yayınlandığında Apple'ın sunucuları çökmüştü. 12 saatte anca indirebilmiştim.

Windows Phone 8.1 final sürümü tamam, gelmesi beklenen Lumia Cyan güncellemesi.

Can sıkmaya başladı bu microsoft ve nokia'nın güncelleme politikası.. sabır sınanmaz ihtiyaçlar zamanında karşılanır.. apple'ın dediği tarihte işi sıkı tutarak kısa sürede sistemi bitirip güncellemeleri dağıtmasından ders almaları gerekli..

Microsoft tarih vermemişti ki herkes kendi kendine gelin güvey oldu haziranda diye.

hani haziran 24 tü bu Microsoft öldürdü bizi arkadaşım sözünüzde durunsana beni heveslendiriyonuz sonrada yayınşamıyonuz ..

Baslandi bile neyi kafasi bu

WP 8.1 yayımlandı diye biliyorum.

Bildiğim kadarıyla şu an beta aşamasında. Dört gözle bekliyorum umarım yaz bitmeden elimizde olur..

Microsoft tarih vermedi. Aylar önce güncellemeyi tamamlayıp üretici firmalara (Nokia, Samsung? Htc, Huawei) gönderdi. Firmalar kendi yazılımlarını (nokia here maps, htc saat vs.) ekledikten sonra yayımlanır. Adam bütün cihazlara güncelleme verecek diye sevinmiyorsun, kulaktan dolma bilgi ile verilmeyen tarihin gecikmesiden şikayet ediyorsun.. Elindeki 500 TL'lik cihazın 3 yıl güncellenme garantisi var. Biraz diğer markalara bak ve şükret ;)

görselde 930ları kullanmayın arkadaş

Temmuzda yuklenecek tüm cihazlara

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir