Windows Phone 8.1'e güncelleme nasıl yapılır?

Windows Phone 8.1 için artık beklemek istemeyenler, ceplerini hemen yükseltmek için ne yapmalı?

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone 8.1'e güncelleme nasıl yapılır?

İki gün önce geliştiricilere sunulan Windows Phone 8.1'in ceplere resmi olarak gelmesi, birkaç ay sürecek. Ancak bazı dezavantajları göze alacak olanlar için geliştiricilere özel güncellemeyi şimdiden yüklemenin bir yolu var.

Windows Phone 8'li telefonunuza 8.1 güncellemesini hemen yüklemek istiyorsanız, geliştirici durumunda olmanız gerekiyor. Merak etmeyin, bunun için yapmanız gereken oldukça kolay. Önce Windows Phone App Studio'yu kullanarak yeni bir proje oluşturun. Uygulamayı tamamlamanıza veya yayınlamanıza gerek yok, sadece yeni bir proje başlatmanız yeterli. Güncelleme için telefonunuzda Windows Phone 8 Update 2'nin de yüklü olması gerekli.

Bu adımın ardından ücretsiz bir uygulama olan Preview for Developers'ı telefonunuza indirin ve güncellemeleri almayı seçin. Ön-yayın (pre-release) sürümlerini almamayı tercih etmeniz daha doğru olabilir, çünkü bu yapılar çok stabil olmayabilir. Son olarak Ayarlar > Telefon güncelleme > Güncelleştirmeleri denetle yolunu izleyerek güncellemeleri kontrol etmeniz, ardından ekranda gösterilen güncellemeyi indirmeniz gerekiyor.

Bu yolla güncelleştirirseniz ne olur?

Windows Phone 8.1'i bu yöntemle güncellediğinizde eski sürüme geri dönüşünüz mümkün olmayacak. Bunun yanında cihazınız, resmi güncelleme gelene kadar garanti kapsamı dışında kalabilir. Nokia gibi üreticilerin güncellemelerine ekleyeceği özellikler, bu yolla indireceğiniz güncellemede yer almayacak. Bu arada Cortana'yı kullanabilmek için bölge ayarlarını ABD olarak ayarlamanız gerektiğini söyleyelim.

Okuyucu Yorumları

Toplam 31 Yorum

ben çoktan yaptım güncelleme yaptım ilk kısa bişey yüklüyo teli kapatıyo daha sonra tel güncellemeye tekrar girin güncellemeyi indiriyo hazırlanırken özellikle %90 - %96 da biraz bekliyosun sakın müdahale etmeyin teli kapatıp açcak yüklenirken müdahale felan ETMEYİN yoksa cihazınız SERVİSLİK olur

Ben henüz yüklemedim beklemeyi düşünüyorum bir yandan da yüklemek istiyorum çünkü cyan Update in haziran ayında gelmesi bekleniyor.L920 yükleyen varsa yorumlarını bekliyorum.

değmez ben olsam beklerdim.

cortana ne ya isme bak meymenetsiz karı...

yahu garanti dışı bırakmıyor cihazı. yanıltmayın milleti.

Ama cok iyi ya ben yaptim

Nokianın eklediği özellikler geliyor yanlış haber yapma chip

L520 ye yükledim 0 kasma süper oldu telefon gerçekten

Pil performansının yarıya düşmesine ne demeli peki? Aktif kullanımda bir günü rahat çıkaran L520 telefonum şuan (faturamı geciktirdiğim için) sadece bekleme ve saate bakma olarak kullanmama rağmen bir günü zor çıkardı. Sadece bende mi var bu sorun?

@16 Nis 2014 22:44 L520 kullanıyorum eskiye göre daha iyi gidiyor pil diyebililirim

@16 Nis 2014 22:44 sizin telefonda bir sorun var bence evet haklısınız pil ömrü daha aşağı çekildi ama yüzde 20 gibi daha az gidiyor sarj

yaptım pişman değilim ve çok güzelde oldu . durmak yok yola devam :-))

Ben uygulamaları adım adım denedin ama en son diyor ki güncelleme kontrol edilemedi olmadı yani son bir güncelleme denemesi neden olmuyor

Telefonunuzu şarzdayken güncellemenizi tavsiye ederim zira daha sonra benim gibi win 8.1 güncellemesine geçtiğinizde "process1_initilatizion_failed" mavi ekran hatası alabilirsiniz. Böyle bir durumda telefonunuzun pilini çıkarın ve yeniden başlatın. Ya da piliniz çıkmıyorsa pilinizin bitmesini bekleyin. Pil bittikten sonra, telefonunuzu şarja takın ve telefonunuzun açılmasını bekleyin. Çarklar dönecek ve telefonunuz 8.1'e güncellenecektir. (Lumia 925 32 GB)

Tahminen bu 8.1 bize ne zaman gelecek ve cortanayı Türkçe kullanabilecek miyiz?

Lumia 925 32 GB kullanıyorum. Güncellemeyi yaptım. Hiçbir problem yok. Sanki güncelleme bu telefon için yaratılmış. Güncellemenizi şiddetle tavsiye ederim.

aasıl guncelleme gelınce telefon tekrar guncellıcekmı boylemı kalacak ?

@18 Nis 2014 18:30 tekrar hataları giderilmiş haline güncellenecek

@18 Nis 2014 18:30 evet nokia güncelleme getirince o güncellemeyi yükleyecek

8.1 güncelleme yaptım harika olmuş kişiselleştirilebilirlik baya iyi köklü değişim söz konusu 8.1 de başarı sağlanmış

@21 Nis 2014 20:25 nasıl yapdın anlatsana ben yapamadım

çok yararlı oldu sağolun.

User name already exists. Please enter a different user name.bende böyle diyor neden acaba

@26 May 2014 19:38 Farklı bir kullanıcı adı deneyebilirsin. Veya farklı bir "user name", orada ne diye geçiyorsa artık.

8.1 den 8 e dönüş yapılabiliyor yanlış bilgi vermişsiniz. Nokia Software Recovery Tool indirip kurun cihazınızı pc ye bağlayın programın arayüzünden güncelleme olduğunu göreceksiniz.Adımları takip ederek tekrar wp 8 e dönüş yapmış olacaksınız.

@08 Haz 2014 21:34 ben guncelleyemedim telefonumu olmuyo

htc 8s e yükleyemedim ?

8.1 e nasıl dönüş yapabilirim gereken bilgiyi verirseniz sevinirim

Ben tl guncelledım ama magazdan uygulama indirmiyor ne yapmamız gerekiyor. Lumnia 625

ben adımları yerine getiriyorum güncellemeler gelmiyor. lumia 620.

Benn yapmadım telefona bir şey olmasından korkuyorum tavsiye ediyormusunuz

Sen de yorum yaz