Windows Phone 8.1'in Cortana simgeleri sızdı!

Windows Phone 8.1'in ortaya çıkan simgeleri, "seksi" asistan Cortana'yı da açığa çıkartıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone 8.1'in Cortana simgeleri sızdı!

Windows Phone 8.1 yazılım geliştirme kitinin (SDK) internete sızması, Microsoft'un mobil işletim sistemi hakkında birçok detayın ortaya çıkmasına neden olmuştu. Şimdi ise SDK içinde keşfedilen simgeler, güncellemenin getirebileceği yeniliklere tekrar ışık tuttu.

Sızan bir simge seti, Microsoft'un yeni sesli yardımcısı Cortana hakkında ipuçları veriyor. İlk üç simge olan yıldız, kare ve daire, giriş ekranı simgesi olarak listelenmiş. Bu simgelerin gerektiğinde Cortana ortamında gösterileceği düşünülüyor. Cortana simgeleri, bir dijital yardımcıdan beklenecek işlevleri sunacağını işaret ediyor.

Sızan bir başka simge setinde (Maps), perspektif görünümü ve kuşbakışı görünüm simgeleri dikkat çekiyor. Bunun yanında 18 "harita kategorisi" simgesi de göze çarpıyor.

Hızlı ayarlara ulaşmamıza izin verecek olan Eylem Merkezi'nin de simgeleri sızmış bulunuyor. Simgeler arasında VPN, NFC, WiFi, Hotspot, Bluetooth ve fazlası var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Boşa sevinmeyin cortana türkiye ye gelmeyecek

@21 Şub 2014 13:36 biz amerikaya gideriz no problem.

@21 Şub 2014 13:36 Neden geliştirici sürümündeki "Cortana" Türkçe o zaman.

alamsam adam diğilimm :) bir lumia da ben alayım

Ne ios'u ne de android'i kötülemiyorum ama wp fena geliyor

türkçe dili olmazsa türkiyedeki kullanıcılar için diğer asistanlardan farkı kalmaz... türkçeye önem verirlerse baya popüler olabileceğini düşünüyorum türkiyede. diğer diller için de geçerli tabi.

çakma siri....

13:36 biraz geçte olsa gelecek merak etme sen.Şaçmalamışın

Microsoft forever

xbox one icinde yayinlarlarsa müthiş olur

neden? kiiii

Bomba gibi geliyo Microsoft

Şu diğer markalari kötülemeyi bırakın artık. Yapsin Microsoft en iyisini yapsin. Geliştirsin. Apple'da Samsung ve diğerleri de. Onların işi iyi olanı yapmak. Çeşit çoğalsın. Fiyat düşsün. Adam eline s4 almamış, ya da iphone 5 ya da lumia 920 ama kötülüyor. Firma sahipleri de seni taaa ordan ayakta alkışlıyor. :) bu kadar adam burdan kotuleyici yorum yapacaginiza samsunga applea onlarin yoneticilerine tweet, bi geri bildirim yapsa simdi o asistanlar Türkçe'ydi

@22 Şub 2014 07:48 Microsoft un açıkça mail adresinizle görüşebileceğiniz bir hesabı bile yok. Sen neden bahsediyorsun ? Sitesine kayıt olmak zorundasın ki oraya bile yorum bırakarak rica minnet yardım isteyebilesin. Firmalar o yolu kapatıyorlar zaten merak etme yani !

@22 Şub 2014 07:48 bu da o firmaların seni (kullanıcılarını ) bir yerlerine takmadığı anlamına geliyor

Wp kimse durduramaz

Microsoft geleceğin teklonojisi başkası yalan

Ayrıca Zeynel bey size de teesüf ederim. Sırf kadın diye bir sanal karaktere sexy demek ne kadar doğru ? İnsanların vücut görünümü (özellikle de kadınların) ve sex algısını ne kadar çabuk bir birinden ayırabilirsek o kadar çabuk medeniyete ulaşabiliriz. Yoksa yerimizde sayacağız.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

Turhost