Windows Phone 8.1'in emoji tavsiyeleri!

Windows Phone 8.1'de fark edilen bu yenilik, Android ve iPhone sahiplerini biraz kıskandıracak!

  • Cem Şancı
Windows Phone 8.1'in emoji tavsiyeleri

Windows Phone 8.1 güncellemesiyle birlikte, Windows Phone'larda mesaj yazarken artık uygun emoji tavsiyeleri de görünmeye başladı. Kullanıcılar ise emoji tavsiyelerini çok başarılı bulunuyor. Örneğin, aşk kelimesini yazarken kalp işareti beliriyor. Şort yazarken bir emoji belirmiyor, ancak mayo yazınca bikini veya mayo emojileri belirebiliyor.

Microsoft ayrıca internette sık kullanılan LOL gibi kısaltmalar için de Windows Phone 8.1'de emoji tavsiyeleri yapmaya başladı. Windows Phone 8.1 ile birlikte Xbox kullanıcıları da mesaj yazarken benzer emoji tavsiyeleri alıyorlar. Şimdilik başka Microsoft servisinde emoji tavsiyeleri görülmedi ancak bu sistem yakında yaygınlaşacak gibi görünüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

kusura bakmayın ama fazlasıyla absürd bir haber olmuş :)

Bu özellik kullanışlı :D

işte bu iyi düşünülmüş...

Deneme yapıyorum :) sevgi ?? aşk ??.kalp ?? ...

Çay ??....meselaaa

Ben telefona 8.1 i indirdikten sonra artık klavyeyi de kullanmıyorum klavyenin üzerinden sadece yazacağım harflerin üzerine parmağımla çiziyorum hangi harfle me yazacaksam o yazı kendisi çıkıyor 8.1 dehşet bir yazılım oldu.Tsk Microsoft ve Nokia..

@21 Nis 2014 17:54 Ona swype diyorlar, uuzn suredir var zaten diger isletim sistemlerinde.

Muhteşem bir şey mesaj yazmak is uygulama vb hepsi wp de

Wp doğru yolda gidiyorsun yakında onünde kimse duymayacakp

Güzel yenilik..

İyi oldu çok da güzel oldu tamam ?? mı Windows Phone u seviyorum ?

Wp yavaş biraz android ve ios hızına ayak uyduramıyor(birazda mağzada yoğunlaşsan mükemmel olucak)

@21 Nis 2014 20:04 Ömründe kaç defa WP li bir cihaz kullandında yavaş olduğunu iddia ediyorsun arkadaşım ? Şu zamana kadar kullanmadığım cihaz kalmadı hepsi birbirinden beter taki Lumia serisine geçene kadar.

köklü değişiklik bu 8.1 işletim sistemi değer kazandı bence ben yükledim ve gördüklerim şunlar. mağazada programları oyunları küçük görüntülerini aynı sayfada görebiliyorsunuz (androiddeki gibi ) tüm indirmeleri ve programları sd karta atılabilir (harika olmuş) ana ekrana arka plan resim yapılabilir. radyo ayrı hub olarak gelmiş android iphone gibi ana ekrandaki yukardan aşağı kaydırarak ayarlara ulaşılabiliyor internet explorer video küçük ekranda izlenebilir işletim sistemi yüzde 20-25 hızlanmış kamera eskisinden daha farklı menüler ve daha güzel çekiyor aklıma gelenler bunlar

Xbox ?? oyun ?? sevgi ??

@21 Nis 2014 20:45 sevgi love, live değil :D hemen windows kötü zaten.

Daha bu önizleme.

sırf bu klavye için haftalarca insanlar çalıştı. Windows Phone'un arı gibi çalışan bir ekibi var. Windows phone 8 le daha çok oynanacak. Windows Phone 9 biraz daha geç çıkacak.

hızlı kardaşım hızlı

Beta surumu daha,bir cok yenilik geldi ama bazi sorunlar da yok degil. ama final surumun de emin olun daha stabil bir sistem olur. wp seneye bence cok guzel bi ivme yakalar. Ayrica her telefon guncelleme alicak.

Peki 8.1 uygulaması başlamışım. Videlu grşmede oilsa iyiolur

gençler wp8.1 oldukça iyi. 2 sene s3 ve onlarca custom rom deneyiminden sonra diyebilirim ki wp8 telefonların önü çok açık. iyi ki almışım L 1520 mi :)

Sen de yorum yaz