Windows Phone 8 gerçekten yükselişte mi?

Windows Phone 8'li ceplerin ne kadar sattığını anlamanın en ilginç yolu, haberimizde...

Windows Phone 8 gerçekten yükselişte mi?

WMPoweruser.com'un raporu, Steve Ballmer'ın Windows Phone'lu cihazlar hakkında dile getirdiği yükseliş hikayesini destekler nitelikte...

İnternet sitesi, Windows Phone cihazlarında Facebook uygulamasına sahip kullanıcılar üzerinden oluşturduğu raporda, 2011'in son çeyreğinde 150.000 olan rakamın 2012'nin son çeyreğine gelindiğinde 627.000'e ulaştığını belirtiyor.

Telefonlarında Facebook uygulaması mevcut Windows Phone sahiplerinin sayısı PC, iOS ve Android kullanıcılarına nazaran elbette çok az. Ama 4 kata varan artış, Ballmer'ın da dile getirdiği, Windows Phone kullanımının 4 kat arttığı iddiasını destekliyor.

Araştırma şirketi Gartner, 2012'nin son çeyreğinde dünya çapında 2.5 milyon Windows Phone cihaz satıldığını belirtmişti. Bunun üzerine Ballmer'ın ifadeleri ve Facebook rakamları da eklenince, şimdiye kadar yaklaşık 10 milyon Windows Phone cihazın satıldığını söyleyebiliriz.

Berk Toparlak

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

işte bu sonunda oldu tabi nokia nın payı bu çünkü yıllardır wp yerlerde sürünüyor du. samsung htc ye kalsa yerlerde sürünürdü

Payı ne olursa olsun banane de Nokia Lumia 920 bugüne kadar kullandığım en muhteşem cihaz.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir