Windows Phone 8'in desteği bitmek üzere mi?

Microsoft, Windows Phone 8'li cepleri ne zamana kadar destekleyecek? İşte yeni tartışma konusu...

Windows Phone 8'in desteği bitmek üzere mi?

Geçtiğimiz günlerde internete sızan bu belge, Microsoft'un mobil işletim sistemleri Windows Phone 7.8 ve Windows Phone 8'e ne kadar süre destek vermeye niyetli olduğunu gösteriyor. Eğer belgedeki bilgiler gerçeği yansıtıyorsa, Windows Phone 7.8 için 9 Eylül 2014, Windows Phone 8 içinse 8 Temmuz 2014 tarihine kadar güncelleme desteği sunulacak.

Belgedeki ifadelere bakılırsa örneğin Temmuz 2013'de satılan bir Windows Phone 8 telefon, bir yıl boyunca güncelleme desteği alacak. Ancak işletim sistemlerinin yeni sürümlerinin yüklenmesinin ardından güncelleme desteği 18 ay daha uzayacak. Microsoft daha önce, tüm mevcut Windows Phone 8 telefonların, işletim sistemindeki tüm büyük yeniliklerden faydalanacaklarını duyurmuştu.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Windows Phone 8'ler o zamana kadar Windows Phone 9'a yükseltilmiş olacak çünkü ozaman WP9'a yükseltilen cihazlara uzun bir sure daha destek verecekler. Yani geleceği açık sistemin rahat olabilirsiniz.

Yani iki sene arti 18ay =3,9yil guncelleme alacak oha yeterde artar bile..iphone bile Bu kadar yapmaz dostum:)

kısaymış destek

telefonlar donanımı yettiği sürece güncelleme alacaktır. Microsoft Windows ve diğer hizmetler için o bitiş tarihlerini pek çok kez uzattı yani bununda uzatılması şaşılacak bir şey olmaz.

Hatırlatmam gerekir ki hem Microsoft hem Nokia yaptığı açıklamada mevcut Windows Phone 8 ki cihazlar Windows Phone Blue yada 9 yada adı her neyse ona güncellenecek. Tıpkı Windows 7 gibi. Sp1 olmayan Windows 7 ler destekten mahrum kalmışken Windows 7 sp1 halen devam ediyor. Akıllar karışmadın. Yaz sonu yada sene başı bu cihazlar farklı bir sistem kullanıyor olacaklar.

Şimdi lumia 920 elimizdemi patladı yazık nokiaya beklentilerimiz boşuna çıktı

@19 Mar 2013 08:29 daha öncede yazmıştım şimdide yazdım en az 3 güncelleme garantisi vermeden antlaşma olmamalıydı bu yüzden tüm win li cepler hüsrana uğrayacaktır bununda tek sorumlusu microsoft değil onunla güncelleme konusunda diretmeyen firmalarda sorumludur.

Microsoft hem piyasada söz sahibi olmak istiyorsun hemde 1 sene destek. Nasil bir politikadir bu. Sanki çok özellik sunuyorsun da destek süresini azaltiyorsun

İşlemci ve donanım desteklediği sürece wp9 olsa bile Destek almaya devam eder diye tahmin ediyorum. Ben iPhone 3 g s kullanıyorum son sürüm güncelleme var üstünde çünkü tel bunu kaldıracak güçte ama iPhone 3 g de en fazla 4.2 sürümü yükleniyor destek kesilmiş çünkü işlemci ve donanım yeni güncellemeyi kaldırmaz. Ama Nokia lumia işlemci gerçekten uzun yıllar kullanıcısını idare eder. Ama işte Uygulama sıkıntısı var Nokia için Buda üzücü

bekentileriniz boşa çıkmayacak wp9 çıkaracağı için hem yeni telefonlara hemde eski telefonlarada wp9 güncelleme desteği sunacağını açıkladı

Kelime oyunu var :) wp8 bu sene wp9 olacağından wp8 e destek vermeyecek oluşu gayet normal :):):) mesela lumia 820 ve 920 ler wp9 (Blue) olacak dolayısı ile wp 8 desteğini alamayacak :):):)

Hala iPhone 3GS'ler bile güncelleme alıyorsa bu konuda Apple'ın eline kimse su dökemez. Her sene telefon değiştirmek istemiyorsanız ve yazılım güncellemeleri benim in önemli diyorsanız ya Nexus ya da iPhone'a yönelmelisiniz.

hala 3gs son yazılım ayakları yapan odunlar var kaçtane model varki neyin kafasındasınız çok basit sandığınız yazılım her telefon modeline ayrı ayrı uyarlanıyor

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir