Windows Phone 9, 8 ay sonra gelebilir!

Windows Phone 9, erken bir çıkışla ve yeni işlevleriyle hepimizi şaşırtabilir...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone 9 bu yeniliklerle gelebilir!

Yeni raporlara göre bir sonraki Windows Phone işletim sistemi, 8 ile 10 ay arasında bir sürede ortaya çıkarak hepimize sürpriz yapabilir. Windows Phone 9'un, sürümünü ileriye taşıyan her yazılım gibi birçok yeni işlevle gelmesi bekleniyor.

2015'in başlarında yayınlanması beklenen bir sonraki büyük Windows Phone güncellemesi, videolu sohbet ve dosya yöneticisi gibi yeni işlevlerle gelecek. Windows Phone 9, kullanıcılara varsayılan kısa mesaj uygulamasını seçmelerine de izin verecek.

Bir Microsoft çalışanının Reddit'te verdiği (çalışanın hesabı şu an silinmiş durumda) bilgilere göre firmanın kendi geliştirdiği Bing arama motorunun Windows Phone 9'daki varlığı, daha güçlü hale gelecek. Bunun anlamı, muhtemelen Bing'in Windows Phone 9 ile daha derinden bir bütünleşme sunacağı. Windows Phone 8.1'deki Cortana, Microsoft'un bu yönde adımlar attığını göstermişti.

Bir sonraki Windows Phone'un isminin Windows Phone 9 olacağı ise kesin değil - Microsoft, yeni sürümü Windows Phone 8.2 olarak da adlandırabilir. Ancak sürüm numarası ne olursa olsun, bizleri birkaç sürprizle karşılayacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 17 Yorum

Microsoft sistem stabilliğinin bozulmasını istemediği için dosya yöneticisi koymuyor diye düşünüyorum

Muhtemelen 8.2 ya da 8.5 olacak wp9 2016 yılında gelmesi bekleniyor

8.2 olur umarım. Eğer olmazsa pazarlamacı cimri Microsoft bize vermez.

bi sonraki buyuk guncelleme yaz sonuna dogru gelicek bunlari nerden buluyorsunuz

Pazartesi büyük gün 8.1 geliyorrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

Haydi hayırlısı olsun bakalım

Önce adam gibi Windows phone 8'i halletsinler de yüzleri olsun Windows phone 9 için. Şuan tüm wp kullanıcıları yeni 8.1'i bekliyor...

bende bişey var zandım :D dosya yöneticisi videolu sohbet tahminimce 9a kalmaz.zaten bu sene içerisinde 2 yeni güncelleme daha verecekler.ama bunlar özellik güncellemesi olacak.windows phone 9da daha köklü değişikler olur kanaatindeyim.8 ile 8.1 farkından bu anlaşılıyor :D

daha 8.1 bekliyoruz o çıkmadı 9 kendileri kullansın

gelsin gelsin

8,5 de diyolar hadi hayırlısı

Ana ekranı hoş bir işletim sistemi. Canlı kutucuk, küçült büyüt filan güzel. Ama program listesi çok kötü uygulama yükledikçe Up uzun bir liste oluyor. Bu kısımıda iphone'deki gibi ekrana 4-5 kutucuk sıgdırıp, sayfa sayfa yapsalar iyi olacak.

Windows Phone'nin Eşsiz Olması İçin O Kadar Çok Şey Gerekiyor ki bu yazdıklarım 8.1'de olabilir e olmayabilirde , öncelikle yeni wnidows phone'nin kullanışlı bir bildirim çubuğu , kaydırarak yazma (swype gib) o şekilde yazı yazma , kişileştirme seçeneği , daha da hızlı ve daha da stabil , windows store'nin daha kullanışlı olması gerekiyor ve taikide uygulama sayısı daha fazla , kendi usta dil çevirme programı , ünlü video izleme uygulaması , görev yöneticisi yukarı veya aşağı çekerek kapatma özelliği , kendi güçlü özel asistanı (cortana var ama) , kamera iyileştirme 620 gibi cihazlar için , zil sesi ayarlama , rootlama ve rom yükleme özelliiği , kilit ekranı seçeneği arttırma , şekilli kilit ekranı vb.. bunun gibi yenilikelr yapması gerekiyor ki microsoft telefonlarına böle birşey ölse uğraşmaz.

Windows Phone 7 den 9'a kadar eklenen ozellikleri siralasak 10 tane edermi acaba? Icerigi ayni olup ufak tefek degistirmelere yenilik diyor microsoft :)

DarkShot11 Nis 2014 23:30. bu saydıkların hepsi var zaten arkadaş 8.1 de

Aga 8.1 gelisin ondan sonra gelir zaten 9 da 10 çok beklettiler.

Wp 10 da gelse artık bir işe yaramaz

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play