Windows Phone 9 hakkında bilinenler!

Microsoft, bir sonraki büyük Windows Phone güncellemesini ne zaman yapacak? İşte gelen fısıltılar...

Windows Phone 9 hakkında bilinenler

Windows Phone 8.1, bu sene birçok yenilikle beraber geldi ancak Windows Phone 9'un yakında ortaya çıkacağı iddiaları devam ediyor.

Windows Phone 9 hakkındaki birçok söylentinin ispatı olmasa da, dikkatte değer birkaç bilgi var. İlk olarak Windows Phone 9'un iddialardaki gibi 2014'ün ikinci yarısında çıkma olasılığı artık oldukça düşük. myce.com'un yayınladığı yeni bilgilere göre Windows Phone 9'un bir önizleme yapısı, Nisan ile Eylül 2015 arasında yayınlanacak. Rus blog yazarı Eldar Murtazin'e göre arayüzde önemli yenilikler yapılacak ve kutucuk tabanlı Metro arayüzü değişecek. "Genel inanış", arayüzün hem tabletlerde hem de telefonlarda aynı olacağı ve iOS yerine Android işletim sisteminden daha çok etkileneceği yönünde.

Bir başka iddia ise Windows Phone'un yerini tek bir işletim sisteminin, telefonlarda, tabletlerde ve PC'lerde çalışacak bir Windows 9'un alacağı yönünde. Kulağa hoş gelen bir söylentiyse, şu anki Windows Phone 8'li telefonların Windows Phone 9'a yükseltilebileceğini ileri sürüyor.

Bir sonraki Windows Phone sürümünün 9 değil, 8.5 olacağını ileri süren bazı kaynaklar da var. Windows Phone'un geleceğiyle ilgili bilgilerimizin netleşmesi için biraz daha beklememiz gerekecek.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

hepsi birarada kulağa hoş geliyor

Umarım tüm Lumialar WP 9'a yükseltilir.

android ios varken microsoft çok geç kaldı

Daha 8.1'i alamamışız adam gibi bırakın bu boş hayalleri

Metro sitilinden dönmezler artık üzerine koyarak gidiceklerdir... 3 boyutlu küpler gibi...

win8 arayüzünü bir türlü sevemedim her seferinde win7 ye dönüyorum

Win 8.1 - 8.2 - 8.5 - 8.8 diye gider bence.36 ay az değil arkadaşlar.Wp9 da da eski telefonlara desteği bir şekilde keser diye düşünüyorum.Mesela biz sanal tuşu destekliyoruz x20 serisinin üstünü çiz.Hafıza kartı gerekli desiin 925 - 930 üstünü çiz.Bence Microsoft hTC nin one,desire 500,desire 601 deki gibi tuşları ikiye düşürür.

Win9 muhteşem olucağı kesinleşti

Arkadaslar 2015 in so cegregine kadar wp9 beklemeyin pc ye cikarmadan telefonlar gelmez

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir