Windows Phone'a özel web sitesi uygulamaları

Microsoft'un Windows Phone mağazasını zenginleştirmek için attığı ilginç adım, haberimizde...

Windows Phone'a özel web sitesi uygulamaları

Microsoft'ın mobil işletim sistemi Windows Phone'un uygulama marketi bir türlü istenilen seviyeye gelemiyor. Uygulama geliştiricilerin çoğu zaman dikkate almadığı Windows Phone'un uygulama sayısının iOS ve Android ile rekabet edecek düzeye gelmesi içinse Microsoft uygulama geliştiricilerine pek çok avantaj sağlıyor. Ancak yine de sonuçlar çok iç açıcı değil.

Bunun üzerine Microsoft, popüler web sitelerinin Windows Phone üzerinde daha rahat çalışmasını sağlayacak web uygulamaları geliştirmeye başladı. Bugüne değin 50 kadar web sitesini, Windows Phone için uygulama haline getiren Microsoft, bu uygulamaların aynı zamanda web sitesi sahiplerini kendi "native" uygulamalarını geliştirmesi için de teşvik ettiğini düşünüyor.

Bu uygulamalar aslında, tıklandığında internet tarayıcısında ilgili web sitesini açan veya sitenin birkaç basit özelliğini çağıran basit web uygulamalarından fazla değiller. Ancak Microsoft'un bu basit uygulamalar sayesinde Windows Phone uygulama marketini daha zengin göstermeye çalıştığı düşünülüyor. Elbette uygulamalar, sitelere erişim için Windows Phone kullanıcılarına da kolaylık sağlıyor.

Mİcrosoft'un uygulama marketi konusunda bir sonraki adımının, Windows Phone, Windows 8 ve Xbox uygulama marketlerini birleştirmek olacağı düşünülüyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Sayin chip yoneticileri her gun durmadan android haberleri yayinliyorsunuz ama ios la windowsa geldiginde arastirip tek kotu haberi abartarak bize sunuyorsunuz sagolun

@23 Eki 2013 18:12 kesinlikle katılıyorum

Chip.com.tr'nin windows 8.1 akllı kutucuğu başlangıç ekranına eklendikden sonra varsayalın tarayıcı değiştirildiğinde çalışmıyor illaki IE 11 varsayılan tarayıcı olarak kullanma zorunluluğu var bense Chrome kullandığım için doğal olarak çalışmıyor çözümü varsa ilgilenin lütfen.

Web browserını da biraz geliştirseler bari de onu daha verimli kullanabilsek bari

Microsoft is yapmak istiyorsa, windows8, windows phone ayni uygulamayi calistirsin olay biter. ortada ne ios kalir nede android hepsi batar gider.... En azindan isletim sisteminde. ben bu microsoftu anlamiyorum. bu kadar deneyim alt yapi var. adamlar geri plana dusmek icin adeta ellerini ayaklarini bagliyorlar adeta. Batmak icin her seyi yapiyorlar sanki. kardesim tabletler ve telefonlar exe dosyalari calistirsa caninizmi cikar.

Android ve İOS'un yanına üçüncü ve en son gelen Windows Phone'a alt devre muamelesi yapan, onu görmezden gelen cahil tutum, elbette bir süre daha devam edecek. Sonuç malum, tanıdıkça sevecekler. Acemi oğlan komutan olacak.

Şu Nokia Lumia 1520 Gelsinde bir..

yalnız bunu zamamnında ios başlatmıştı mağazanın gelişmesi için kullanıcaları teşvik etmek amacıyla..ardından android yaptı aynı mantıkla microsoftta yapıyor..bence normal bir durum

En son çıkan işletim sistemi Windows Phone. Dolayısıyla en yenisi o. Zamanla her şey yerine oturur. Kullanıyorum, memnunum. Facebook, Twitter gibi işe yarayan uygulamalar olduktan sonra gerisi boş.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir