Windows Phone CES'de rakiplerini ezdi!

Microsoft, CES fuarında gerçekleştirdiği bu iddialı kapışmalar sonunda bakın neyi ispat etti...

  • Zeynel A. Öztürk

Microsoft son kez katıldığı CES'i hatırlarda kalacak bir zafer ile bitirdi. CES 2012'de canlı olarak Windows Phone ile rakiplerinin karşılaştırıldığı yarışmada Microsoft'un cebi, rakiplerinin çoğunu yendi.

Tomsguide.com'un haberine göre CES'de elinde bir tomar para ile Windows Phone olmayan cepleri yarıştıran Ben Rudolph, kazananlara 100 dolar vaadediyordu. Windows Phone kazandığında ise kaybedenin "Windows Phone tarafından dumana boğulduğunu" kabul etmesi gerekiyordu. Microsoft'tan Rudolph, yarışmacıların yüzde 88'inin "Windows Phone tarafından dumana boğulduğunu" söyledi."

Windows Blog'da "Bir ton yeni telefon dağıttık, ve biraz para kaybettik (tam olarak 300 dolar). Hayranlarızla, bizden nefret edenlerle ve aradaki herkesle çok iyi zaman geçirdik" diyen Rudolph, Windows Phone'un 30 cebi yendiğini, 3'üne karşı kaybettiğini, 1 tanesiyle berabere kaldığını söyledi.

Windows Phone'un pek çok alanda yendiği cepler arasında iPhone 4S, iPhone 4, Galaxy Nexus, Droid Charge, Droid Bionic, Palm Pre Plus ve çeşitli BlackBerry modelleri bulunuyor. Windows Phone'un yenildiği alan ise iPhone 4S ve Galaxy Nexus ile Twitter'a fotoğraf yükleme yarışı olmuş. Droid Bionic ise bir SMS'i Windows Phone'dan daha hızlı almış.

Kaybedenlere bedava Windows Phone, kazananlara 100 dolar verildi

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

windows phone başarılıymış.

windows phone başarılıymış.Fakat android ve ios kadar sosyal değil ve bir okadarda uygulama desteği az

Banada bedava vericeklerini soleseler iPhone 4s imperial kaybederdim :)

Banada bedava vericeklerini soleseler iPhone 4s imperial kaybederdim :)

android varken elimi sürmem. windows phone ne ya

windows phone gelsede resmen türkiyeye nokia ile alsak bi tane. bıktımo saçmasapan andorid dden yaaa

windows phone başarılıymış.Fakat android ve ios kadar sosyal değil ve bir okadarda uygulama desteği az
-------------------------------------------
Az haber oku, cahillll!

WP7 nin diğerlerini en çok ezdiği konulardan birisi sosyallik. ben ne kadar gereksiz görsemde

Ya bir haber çıkmış hangi konuda yenmiş iyide windows phone diğer rakiplerini nasıl yenmiş açıklama yok.(TASARIMDAMI,BATARYA VE ÇEKİM GÜCÜMÜ,UYGULAMALARMI,EKRAN KALİTESİMİ )Nedir cevap yok 8 yıllık sonyericsson p900'ümden bile facese ve diğer bütün sosyal ağlara giriyorum eee bana artısı ne bu windowsphone'nun bumu yani yenilik.sosyal ağlar ve kim daha hızlı resim yüklemiş vayy beeee ne önemli haber.ben telefonun tasarımına,pil gücüne(ki bence en önemlisi budur)ekran kalitesine uygulama mağazasına ve kamerasına bakarım öyle yok 10 saniyede facese girdim yok 4 saniyede resim yükledim bunlar boş evde dizüstümden yapıyorum onları zaten siz teknik kısmını anlatın bana kim kimi nasıl yenmiş ozaman anlarız yoksa traş bunlar

Android bir süre sonra bıktırıyor, ios hep aynı, wp7 ise farklı bir deneyim sunuyor hem hızlı hem stabil kullanan bir daha vazgeçemiyor.

niye bu fuarlar hiç türkiye de olmuyor bedava windows phone ulen o telefonu almak için burda 2 asgeri maaş gerekiyor amerika da insanlar aslında o kadar da zengin değil galiba toplum onları zarar ettiriyor

aa araban ferrari kadar hızlı değil al ferrari
aa benzin orda çok pahalı burda daha ucuz al sana benzin

abi Allah ınızı severseniz admlar Türkleri umursamıyor bile daha wp7.5 in türkçe sürümü yok yani telefonda dil desteğini vermekten acizler. nokia gelse de alsak yamalarla uğraşsak wp7 bize ne derse onu yapsak yok böyle bir olay wp7 çakma - bende de ne yazık ki omnia 7 var- bir işe yaramaz

Her şeyi zaman gösterecek!

Windows Phone 7 işletim sistemi çıkalı kaç ay oldu, bize gelmedi. Kolay kolay gelmez de. XBox 360 yıllar önce çıktı; hâlâ resmi olarak gelmedi. Paralel ithalatla firmalar getiriyor. MS Türkiye değil. Türkçe dil desteğini geçtim, bu kadar bilindikleri ve peynir ekmek gibi telefon satılan bir Türkiye pazarına giremeyecek ne var anlamıyorum.

Güzel bir ürün mü? Evet, güzel. En azından farklı. En ilgi çeken yanı da bu. Farklılığının yanına hızı da eklemiş. Gayet hoş. Fakat hâlâ bir çok ülkeye ürün gitmiyor. Sonuç kaçınılmaz. MS ne Android'e ne de iOS'a düzgün rakip olamaz bu tutumuyla...

nokıa lumıa800 varken androıdı napam tbrıkler nokıa ve wındows

Sen de yorum yaz