Windows Phone'da yeni bir sorun çıktı

Uzun süredir beklenen güncelleme geldi; geldiği gibi buhar olup uçtu! İşte "kaybolan" o güncelleme!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone 7.8'in canlı kutucuklarında sorun

Eski Windows Phone'lu telefonlara sunulması beklenen Windows Phone 7.8 güncellemesinin durdurulduğuna dair raporlar ortaya çıktı. Microsoft, WP 7.8 güncellemesini Ocak ayının sonunda Lumia 900 gibi belirli ceplere sunmaya başlamıştı.

Telefonlarını güncelleyen kullanıcılardan gelen şikayetlere göre Windows Phone 7.8'deki canlı kutucuklar, kendilerini gerektiği gibi güncellemiyorlar. Dahası sorunlar, telefonun pilinin daha çabuk bitmesine, aşırı derecede veri harcamasına neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Vodafone Almanya'nın forumlarında da Microsoft'un Nokia'nın Lumia cepleri için sunduğu WP 7.8 güncellemesini durdurduğuna yönelik bir açıklama yapılmış, o sırada sorunun nedeni söylenmemişti.

WPCentral.com, Microsoft'un sorundan haberdar olduğunu söylüyor. Dolayısıyla Microsoft'un, canlı kutucuklardaki sorunu düzeltip güncellemeyi tekrar yayınlamaya başlamasını bekleyebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

inanın kemal sunal ın dizileri bile apple dan microsoft tan daha heyecanlı geliyo artık

@02 Mar 2013 15:10 Apple haberde yok ama...

@02 Mar 2013 15:10 Kemal Sunalın dizisi yok ki :D

@02 Mar 2013 18:51 konumuz belki bu değil ama var Bay Kamber, Şaban Askerde kemal sunalın oynadığı 2 dizidir :))) 90lı yıllarda olması var. bir tane daha var da hatırlayamadım.

@02 Mar 2013 18:51 var be bilmeden konuşma bi dedektif dizisi var arştır bi

windows cidden şaka gibi . nokia android cihaz üretseydi daha rekabetçi olabilirdi

Evet ne yazik ki ayni durumdan ben de muzdariptim. Canli kutucuklar cansizlaşti, 10 saat rahatlikla giden pil 5 saate duştu. Ertesi gun yedegini aldigim 7.5'e geri donmek zorunda kaldim.

kemal sunalın dizisimi var salo

umarım kısa sürede yayınlanır artık...

Sen de yorum yaz