Windows Phone'daki YouTube'u yine engelledi!

Bu popüler uygulama, dünyanın yayınlanıp geri çekilme rekorunu kırmak üzere...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone'daki YouTube'u yine engelledi!

Google ve Microsoft'un ilişkisi, Microsoft'un kendi hazırladığı, Windows Phone için YouTube uygulaması nedeniyle zaten pek iyi değildi. Yine de Microsoft, Google reklamlarına da yer verip YouTube uygulamasını geçtiğimiz gün tekrar yayınlamış, bir nevi, Google'ın taleplerini dikkate almıştı. Ancak bu yeni uygulama da Google tarafından engellendi ve yine, iki şirketin arası çalkalanmaya başladı. Böylece Microsoft'un Windows Phone için sunduğu YouTube uygulaması, ikinci kez engellemiş oldu.

Google'ın Windows Phone'daki yeni YouTube uygulamasını engellemesinin nedeni ise, Google standartlarına uymuyor olması. Google şu an hiçbir ürününün Windows Phone'da kullanılmasını desteklemiyor. Dahası Gmail hesabını Windows Phone'a kolayca eklemenizi sağlayan işlevler de tehlikede.

Bu gelişmeler üzerine Microsoft, yayınladığı uzunca mektupta Google'ın YouTube uygulamasını engellemesinin nedeninin HTML5 kullanmamaları olduğunu söyledi. Microsoft'a göre bu oldukça garip bir istek, zira iOS ve Android'deki YouTube uygulaması da HTML5 kullanmıyor; dahası HTML5 kullanmak önemli ölçüde zaman ve kaynak harcanması demek.

Microsoft, açıklamasında Google'ın Windows Phone kullanıcılarının Android ve Apple'daki deneyimi yaşamasını istemediğini, itirazlarının mazeretten ileri gitmediğini de söylüyor. Yine de Microsoft, bu durumu ve Google'ın hukuki endişelerini gidermek üzere Google ile beraber çalışmak ve YouTube'u Windows Phone'a getirmek konusunda istekli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 16 Yorum

Yakında google tepe takla olucak microsofta bi dünya laf ediyordunuzda piyasada onlar kadar düzgün ve sabırlı çalışan firma yok adamlar hukuki işlem başlatsa ne android kalır nede google kiminle dans ediyor fazla imtiyaz sunuldu bu iyi birşey değil uluslar arası platformda her kesime hitap etmek gerekir windowsu baltalıyacağına destek vermeli yoksa kalkan bi yerleri feci şekilde inecek.

Google ın bu yaptığı hareketlere bir şey derdim de diyeceklerimi anlayan anlamıştır zaten... Google yönetiminin geceleri uyutmayan kabusları var sanırım wp ile ilgili...

Google'dan iyice nefret ediyorum artik. Windows Phone'a en iyi uygulamalari da yazsalar kullanmam, 3. partileri kullanirim daha iyi! Zaten Bing ve Here Maps her isimi goruyor, Gmail'den daha iyi Outlook var, bir de Youtube'a duzgun bir alternatif gelse de Google'la olan butun iliskilerimi kessem!

Google'ın Windows Phone'daki yeni YouTube uygulamasını engellemesinin nedeni :Windows Phone gelişmesini istemesi Kendin kaybedersin Google Telefonun Android'di Google Window kullanıcılarına attığı kazığa inat Windows Phone gecicem Bir dahada Android telefon almayacağım.

Korkunun ecele faydası yok Google kanla .

Bu Google kadar adi bir şirket yok... Bide Microsoft'a tekel derdiniz.

Sen neyden korktun da bu kadar engelliyorsun Windows Phone u acaba Google??

windows phone'lar sağlam bir şekilde geliyorlar. google korkmuş demek ki.

ilk gün çalışıyordu sonra google bir şey yaptı gene "something happened and we're not sure what" hatası veriyor. bunun çekememekten başka ismi var mıdır?

googleın amacı belli oldu. windows phonelara html5 ile yaptıracak sonra da windows phone kullanan insanlar "bu youtube neden bu kadar yavaş" diyecek. androidde html5 olmamasına rağmen tüm yorumlar 1 yıldız google play bakarsanız. o yüzden windows phoneda youtube uygulamasının güzel olmasını istemiyor. olmayacak google bu platformu öldüremeyeceksin. sadece bunları yapmakla gerçek yüzünü gösterdin.

Microsoft mükemmel bir uygulama yapmıştı. Tam yükledim kullanayım derken akşama bir baktım uygulama engellenmiş. Hevesim kursağımda kaldı.yazıklar olsun sana google..

kuru kuruya android en iyisi diyenler. Android bole bole en iyisi oldu...

Şerefsizlik

Ah MS de uygulamalarını android den çekse ne yaparlar acaba şahsen skype Youtube dan daha önemlidir benim için...

Çok şey söylemek isterdim de neyse içimde kalsın. Anladın sen onu google..

Microsoft'ta Skype Outlook uygulamalarını çekse androidden android zaten batar. Herkes ios'a wp'ye geçer. Google kiminle dans ettiğini bilmiyor. Artık dailymotion'a dalan gireriz.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play