Windows Phone ile Microsoft hesabına erişilmiyor

Bazı kullanıcılar, Windows Phone 8.1'li telefonları üzerinden Microsoft hesaplarına erişemediklerini bildiriyorlar...

  • Ali Ruhi Öztürk
Windows Phone ile Microsoft hesabına erişilmiyor

Windows Phone 8.1 işletim sistemi ile kutudan çıkan telefonunuzu Windows 10'a yükselttiyseniz, Windows Device Recovery Tool ile geri dönmeden önce bunu duymak isteyebilirsiniz: bazı kullanıcılar bu işlemi yaptıktan sonra Microsoft hesaplarına erişemediklerini bildirdiler. Bu sorun 8.1 cihazınızı fabrika ayarlarına aldığınızda da ortaya çıkabiliyor.

İddialar üzerine yürütülen bazı testler, Lumia 640'ı Windows 10'dan Windows Phone 8.1'e geri alınca gerçekten Microsoft hesabına erişimin imkansız hale geldiğini kanıtladı. Ancak Lumia 550 testten sonra aynı sorunlarla karşılaşmadı ve gayet normal şekilde Microsoft hesabına erişmeye ve mağazadan uygulamalar indirmeye devam etti.

Bir sonuca varmak gerekirse, sorun sadece bazı telefon modellerinde ve belirli şartlarda kendini gösteriyor. Yani Microsoft'un bilerek eski işletim sistemlerine desteği kestiğini düşünmek yanlış olur.

Ancak bu sorun ile karşılaşan kullanıcıların telefonları tamamen kullanılmaz hale geliyor. Mağdurların çoğu Insider Preview'i denemek için yükledikten sonra eski işletim sistemlerine geri dönmeye çalışanlardan oluşuyor.

Şunu da unutmamak lazım, Microsoft hiç bir zaman kullanıcılarını Windows 10 Mobile'a geçmeye zorlamadı. Microsoft hesabına erişiminiz yoksa, Windows Store'a erişim sağlayamıyor, dolayısıyla işletim sisteminizi güncelleyemiyorsunuz.

Microsoft henüz konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Microsoftun herzaman ki oyunu telefon çalışmasın gitsin yeni telefon alsınlar

@07 Şubat 2017 13:25 Höh. (474 karakter daha yazabilirsiniz.)

Microsoft ne yaptığını biliyor mu :) Bugün windows telefonunda bir programa güncelleme geldi, "ne olduğu bilinmeyen program" diyor anlayın artık

Ben Lumia 925 kullanıyorum ve haberde belirttiğiniz sorun ile 2 gün önce karşılaştım. WindowsPhone 8.1 kullanıyorum ve telefonu sıfırlayınca böyle bir sorun ortaya çıktı. Hiç bir şekilde sorun düzelmiyordu. Microsoft'u arayıp durumu belirttim ayrıca Microsoft yardım sayfası üzerinden bu sorunu bildirdim. 2 günün sorun sorun bugün çözüldü. Şu an bir sorun yok. Microsoft hesabı ile oturum açıp telefonu kullanabiliyorum.

Evet böyle bir sorun vardı. WindowsPhone 8.1 yüklü Lumia 925 kullanıyorum. 2 gün önce telefonu sıfırladım ondan sonra Microsoft hesabı ile oturum açamıyor ve hiç bir şey yapamıyordum. Sorunu Microsoft'a bildirdim. Bugün itibari ile sorun çözüldü. Şu an her hangi bir sorun yok.

ölmüş gitmiş os için amma ağladınız be...

Sen de yorum yaz