Windows Phone Latin Amerika'nın ikincisi oldu

Microsoft'un mobil platformu Windows Phone, bu bölgede çok önemli bir başarıya imza attı!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows Phone Latin Amerika'nın ikincisi oldu

Microsoft'un açıkladığı yeni IDC rakamlarına göre Windows Phone platformu, Latin Amerika'da ikinci sıraya yükselmeyi başardı.

İkincilikten son derece memnun olan Microsoft, işletim sisteminin bir senede dördüncülükten ikinci sıraya yükseldiğini, bunun yanında önceki çeyreğe göre yüzde 12 büyüme kaydettiklerini söyledi.

Uygun fiyatlı Nokia Lumia 520'nin satışlarının iyi seyrettiğini düşündüğümüzde Windows Phone'un Latin Amerika'daki bu başarısı hiç de şaşırtıcı değil. Lumia 520, şu anki en popüler Windows Phone 8'li cihaz olma ünvanını taşıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

microsoftun değil nokianın başarısı. microsoft windows phone'ı takmıyor.. bir sürü eksik var. ekran dönme kilidi olmayan bi işletim sistemi kaldı mı başka? arka planda çalışan uygulamalar çalışamıyor zaten hatalı o da. salak microsoft malımızla rezil ediyorsun bizi.

@24 Ağu 2013 16:02 Microsoft'un suçu değil aslında sadece Windows Phone ile pazara yeniden girmek için vakti olmadığı için Windows Phone'daki eksiklerin hepsini kapatamıyor. Neyseki güvenlik ve performans konusunda Windows Phone'un eksiği yok, diğerleri sadece bir güncellemeye bakacak şeyler. Ocak 2014'den önce bu kadar büyük konuşma bence. Windows Phone'un iOS kalitesini yakalaması GDR3 ile gerçekleşecek gibi gözüküyor. Ocak 2014'den sonra piyasa daha da karışacak...

steve ballmer 12 ay içinde emekli oluyormuş. benden çok sevinen olamaz heralde!! inşallah windows phone'a verilen önem artar..

Amerika zaten stabil diye iphone manyağı bir ülke; diğer bir stabil işletim sistemi windows u da alırlar tabi; şaşırtıcı olmaktan uzak ...

işletim sistemi en iyi düşük sistemli telefonlarda belli olur. keşke 920 ile filan para kaybedeceğine madem wp8 e nokia bu kadar güveniyordu direk 520 çıkarsaydı. En büyük koz hep sonrakine saklanır. teknoloji mantığı.

windows ta olduğu gibi wp dede aynı olacak herkes widows phone kullanacak

Kimse gelecekten kacamaz.. Uygulama sayisi yeterli sayiya ulastiginda; "bi denesek mi?" diyecek herkes. Ve bir daha birakamayacak.. Az para, stabilite, kalite ve son teknoloji..

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play