Windows Phone'lu Sony gerçekten yolda mı?

İddialar doğru ise bu Android devi, Windows Phone bölgesine giriş yapmak üzere olabilir!

Windows Phone'lu Sony gerçekten yolda mı?

Son 4 senedir Android'li telefonlara yoğunlaşan Sony, yeni bir rapora göre yakın bir zamanda Windows Phone'lu cepler de üretmeyi düşünebilir.

Teknoloji haber sitesi The Information'ın raporuna göre Sony, 2014'ün ortalarında piyasaya sürmek üzere yeni bir Windows Phone'lu cep geliştiriyor. Rapora göre Microsoft, Android ve iOS karşısında zorlanmaya devam eden Windows Phone'u güçlendirmek için Sony'ye teşviklerde bulunuyor. Microsoft'un Windows Phone üretimini kolaylaştırmak üzere daha önce ZTE ve başka firmalara da yardım ettiği, yazılım lisanslama ücretlerini aşağı çektiği biliniyor.

Rapora göre Microsoft, Sony'nin Windows Phone'lu cebinden umutlu. Japon devi Sony'nin Windows Phone işletim sistemini kullanan bir cep üreteceği daha önce 2012'de de söylenmişti, ancak henüz ortaya herhangi bir kanıt çıkmadı. Windows Phone'un kullanım oranı 2013'ün ortaları itibariyle yüzde 5'i geçmiş bulunuyor ve platform şu an Android'den daha hızlı büyüyor.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Sony yaparsa Windows Phone'lu ceplerde artış olacaktır. Malum su geçirmez olacak ;)

Ahhhh bir gerçek olsada kurtulsam bu androidden.Hem Sony hem,hemde Windows Phone li hayal gibi bir şey olur.Hemen alırım.

Her akıllı tel wp8'i tadacaktır :D

Güzel güzel. Rekabet iyidir. Son kullanıcıyla yarar hep.

Olursa çok güzel olur.

coktan belli sony ve windows barısma girisiminde karsılıklı tebrikler felan dusunulen ve olumlu bi yaklasım

Rekabet ve çeşitlilik iyidir iyi

Windows Phone gelişiyor, 2014 Windows Phone yılı

@02 Oca 2014 23:07 TABİ TABİ DAHA BLACK GÜNCELLEMESİNİ BİLE AYLARDIR VEREMEDİLER :@ NE YILIMDAN BAHSEDİYON SEN !

Yav o kadar yorum yapılmış kaçınız alacaksınız? İş olsun sizinki yazınca telefonu kendinize mi çektiğinizi sanıyorsunuz? :-)

Eski bir Sony kullanıcısıyım sırf androiddeki donmalar kasılmalar arama ekranındaki kilitlenmeler vs yüzünden bıraktım şimdi wp ile birlikte gelirse yeni telefonu mu da değiştirebilirim tekrar sony için :)

Takoz nokialara mahkum olmamak iyi olacak wp severler için

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir